Jaką metodę depilacji wybrać

Każda kobieta chce mieć gładką, zadbaną skórę, pozbawioną wszelkich włosków. Niestety, usuwanie ich potrafi być bardzo uciążliwe – zajmuje czas, lub jest bolesne. Podpowiadamy, na czym polegają różne metody depilacji, oraz które z nich są najskuteczniejsze oraz najmniej bolesne.

Maszynka i pianka

To najprostsza metoda. Koszty są tu niewielkie, depilacja nie jest bolesna, jednak może powodować podrażnienia skóry. Warto golić włosy maszynką po kąpieli, gdy pory skóry się rozszerzają a po zakończeniu smarować ciało balsamem. Najczęściej kobiety zaczynają swoją przygodę z depilacją właśnie od tego prostego zabiegu. Niestety, usuwanie włosków tą metodą jest bardzo uciążliwe – zgolone włosy bardzo szybko odrastają, dlatego co trzy-cztery dni trzeba powtarzać golenie.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najstarszych metod depilacji. Bywa bardzo skuteczna, ponieważ pozwala na szybką depilację dużych obszarów ciała. W czasie zabiegu wyrywana jest duża część włosków w wraz z cebulkami. To sprawia, że odrastają one wolniej i zabieg należy powtarzać co trzy – cztery tygodnie. Jego koszty są umiarkowane. Ten zabieg ma jednak jedną, poważną wadę: jest bardzo bolesny. To sprawia, że wiele kobiet woli go unikać. Zdecydowanie, nie jest on polecany osobom wrażliwym na ból.
infografika depilacja

Pasta cukrowa

Działa na podobnej zasadzie co wosk, jednak jest nieco mniej bolesna. To metoda bardzo popularna na Bliskim Wschodzie, skąd trafiła do nas. Włosy usuwane przy pomocy pasty cukrowej są dość skutecznie, zabieg trzeba powtarzać co kilka tygodni. Po nałożeniu pasty zrywa się ją w kierunku wzrostu włosa, co powoduje mniejszą bolesność. Zabieg ten możemy wykonać u kosmetyczki lub w domu. Co ciekawe, pastę cukrową można przygotować samodzielnie, domową metodą.

Depilacja laserowa


To zdecydowanie najskuteczniejszy sposób depilacji. Seria zabiegów wystarcza, by na stałe usunąć zbędne owłosienie. Za pomocą wiązki lasera uszkadzana jest cebulka włosa, co uniemożliwia odrastanie włosków. Promienie lasera działają selektywnie na melaninę, co sprawia, że uszkodzone są jedynie cebulki włosów, nie niszcząc przy tym sąsiednich komórek. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu (ciąża, choroby skóry, bardzo ciemna karnacja, opalanie, zażywanie niektórych leków), jeśli je wyeliminujemy zabieg jest całkowicie bezpieczny. Jedynym jego minusem jest nieco wyższa cena, jednak jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto wybrać właśnie ten zabieg.
Więcej: http://nowoczesnadepilacja.pl/.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts