Jakie meble wybrać do niewielkiego ogrodu?

Nawet niewielki ogród może stać się miejscem, gdzie z chęcią będziemy odpoczywać, oddawać się sadzeniu kwiatów. Najważniejszy jest pomysł i jego realizacja. Mała powierzchnia ogrodowa nie wyklucza jednoczesnego współistnienia klombów oraz miejsca do siedzenia. Wystarczy opracować odpowiedni plan!
W katalogach związanych z ogrodami oraz urządzaniem tarasów znajdziemy wiele inspirujących zdjęć oraz porad, jak poradzić sobie z aranżacją konkretnej przestrzeni. Warto pamiętać o tym, że wybierając konkretne rośliny do zasadzenia musimy określić rodzaj nasłonecznienia w konkretnych miejscach. Jeśli nie jesteśmy pewni samej gleby – posadźmy byliny oraz niewielkie krzaczki lawendy. Są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wyglądają elegancko, dodatkowo lawenda wydziela wspaniały zapach odstraszający insekty – w takim miejscu warto stworzyć niewielki kącik do picia kawy i relaksu!

Jakie rodzaje mebli oferują producenci?

Producenci nie dają nam łatwego wyboru odnośnie mebli ogrodowych – w sklepach znajdziemy różnorodne modele wykonane z litego drewna, technorattanu, tworzyw syntetycznych, aluminium. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto poznać zalety każdego z nich. W przypadku mebli drewnianych są one niewątpliwie trwałe, ale jednocześnie ciężkie i zajmują wiele miejsca – nie będą odpowiednie na niewielkie działki. Meble wykonane z technorattanu są lekkie i eleganckie, przy czym również mogą zajmować sporo miejsca. Kiedy zależy nam na niewielkich meblach oraz ich wysokiej trwałości zaleca się wybieranie mebli aluminiowych.
Meble wykonane z aluminium są lekkie, odporne na działanie wody – nie grozi im rdza czy zmiana koloru.

meble ogrodowe

Zestaw Barcelona


Fotografie: gardenspace.pl.


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://2006badukleague.com/altana-z-kuchnia-letnia-stworz-przydomowa-jadalnie/ slnečníky na terasu https://bhtm.org/postepowanie-rozwodowe-praktyczne-porady/