Jazda konna to sport z klasą

Kiedy poszukujemy w sporcie oprócz adrenaliny, wysiłku fizycznego, odprężenia psychicznego także pięknej formy i wytworności – to jazda konna nam to wszystko zapewni. To niewątpliwie sport z klasą, którego urodzie nie sposób się oprzeć. Zarówno od strony obserwatora  jak i uczestnika. Żadna inna forma sportowej aktywności nie prezentuje się tak olśniewająco.

Malarska uroda konia

Klasa sama w sobie – tak można powiedzieć o koniu pasącym się na pastwisku, prezentującym naturalne piękno. Co dopiero, kiedy dodamy do tego jeszcze dynamikę galopującego pośród pól zwierzęcia. Niepowtarzalny obrazek tworzy się w ten sposób sam. Nic dziwnego, że końską urodę tak często przedstawiali na swoich obrazach malarze. Nie można jej nie dostrzec.

Akcesoria z klasą

Od zawsze też dbano o dobór akcesoriów do jazdy konnej. Skórzane siodło, dobrany do niego czaprak dla konia, kolorowe uwiązy, zdobione subtelnie kantary – wszystko ma znaczenie estetyczne. Wszystko może być ładne i efektownie dekorować zwierzę. Jak derka dla konia, która pięknieje z każdym rokiem, a producenci prześcigają się w oryginalnych projektach tego przedmiotu. Szczególnie derka turniejowa powinna prezentować się wyjątkowo.
Od zawsze podkreślano aspekt reprezentacyjny końskiej prezentacji. Dzisiaj także ma on ogromne znaczenie. Podkreślają go stylowe i pomysłowe, klasyczne lub nieco awangardowe akcesoria i sprzęt do jazdy konnej.

Odzież jeździecka z klasą

Oprócz wyglądu konia liczy się też wizerunek samego jeźdźca. Szczególnie podczas jazd pokazowych czy turniejów. Szykowna odzież konkursowa, nawiązująca do wytwornej klasyki to podstawa podczas oficjalnych występów. Ale także na co dzień, podczas zwykłych przejażdżek czy treningów, warto pamiętać o odpowiedniej prezentacji i zadbać o ładne (nie tylko wygodne) ubrania sportowe.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

veľké záhradné slnečníky slnečníky na terasu https://bayareapowerclub.com/szary-zestaw-ogrodowy-jakie-meble-wybrac/