Kalendarze szkolne

Dla uczniów, którzy są nie raz przytłoczeni ilością nauki, egzaminów, sprawdzianów i kartkówek prawdziwym wybawieniem jest kalendarz szkolny. Zwykle jest on skonstruowany w formie niewielkich rozmiarów zeszytu, tak aby bez żadnego problemu zmieścił się w plecaku, nie zajmował zbyt wiele miejsca i co również ważne, był dość lekki. Szata graficzna kalendarza szkolnego zwykle też jest wybrana nie przypadkowo, oddaje charakter i zdradza hobby właściciela. Często do kalendarzy dodawane są zabawne naklejki, którymi właściciel może oznaczać ważniejsze wydarzenia

Układ kalendarza szkolnego

Kalendarz szkolny w odróżnieniu od zwykłego kalendarza nie zaczyna się od mroźnego stycznia, a wyjątkowo od września, czyli dokładnie tak jak rozpoczyna się rok szkolny w całym kraju. Jest w nim miejsce oczywiście również na plany wakacyjnych wojaży. Ilość miejsca na notatki jest uzależniona od tego, jaki kalendarz szkolny został wybrany. Są takie, gdzie jedna strona odpowiada jednej kartce, w takim przypadku miejsca na notatki jest najwięcej, ale również sam kalendarz jest dość opasłym tomiszczem. Dostępne są również kalendarze, które na jednej stronie mieszczą cały tydzień. Istotne, aby właściciel kupując kalendarz szkolny wybrał go ściśle wg. swoich preferencji.

Bezcenne notatki

W kalendarzu szkolnym uczeń może zapisywać informacje o nadchodzących kartkówkach czy większych sprawdzianach. Może również zaznaczać ostateczne terminy kiedy to należy oddać nauczycielom zadane projekty czy wypracowania. Poza tym zaznaczyć również może bardziej radosne wydarzenia do których należą na przykład nadchodząca dyskoteka szkolna czy też wyjazd na ferie zimowe w górskie i mroźne rejony. Ważne, aby w takim kalendarzu szkolnym miejsce znalazło się również na oznaczenie takich informacji jak imieniny sympatii czy też babci. Kalendarz może służyć również do zapisania genialnych pomysłów, które pojawiają się w głowie niemal równie nagle jak znikają. Z tego względu warto mieć pod ręką kalendarz szkolny, aby móc je prędko zapisać.

Pamiętaj o wspomnieniach

Kalendarz szkolny może pełnić rolę wehikułu czasu. To jest jedna z jego mniej znanych funkcji. Gdy właściciel kalendarza jako już dorosły, na przykład czterdziestoletni człowiek, odnajdzie swój kalendarz z czasów, kiedy to z plecakiem maszerował do szkoły, z pewnością nie jedna łezka zakręci mu się w oku. Zobaczy oznaczony na kolorowo dzień dyskoteki szkolnej, kiedy to udało mu się pierwszy raz zatańczyć z piękną i przemiłą Mariolą z klasy trzeciej C.
Zapraszamy na stronę maximat.pl/.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts