Kąpiel z olejkami eterycznymi

Niestety, nie każdy skorzysta z niezwykłych właściwości olejków eterycznych. Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim urządzisz sobie aromatyczną kąpiel.

Olejki eteryczne – nie dla każdego

Zanim urządzisz sobie aromatyczną kąpiel, sprawdź, czy rzeczywiście jest dla ciebie odpowiednia. Sporo olejków może działać uczulająco, a zapach niektórych może wydawać się zbyt ostry. Pamiętaj też, że olejki eteryczne to dość specyficzne kosmetyki pielęgnacyjne – trzeba ich używać z rozwagą i umiarem. I uważaj jeśli masz problemy z układem oddechowym – niektóre zapachy mogą je pogłębić.

Uwaga na zapach

Co z tego, że paczuli jest świetne na stres, jeżeli zapach będzie dla ciebie drażniący? Prawda jest taka, że nie każdy olejek będzie ci odpowiadał. Najwięcej przeciwników mają zdecydowane, leśne zapachy takie jak chociażby olejek sosnowy.

Uwaga na ilość

Z olejkami nie można przesadzać. Te kilka kropli, które zaleca etykieta, to naprawdę wystarczająca ilość. Nie wlewaj więc pół buteleczki, bo osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego i udusisz się od ostrego zapachu w łazience.

Na ratunek suchej skórze

Niektóre olejki mogą pogłębiać problemy z suchą skórą, więc warto zaopatrzyć się dodatkowo w oliwkę. Albo po prostu dodać odrobinę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego do kąpieli. Twoja sucha skóra na pewno podziękuje ci za taki dodatek.


Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule