Keyboard czy pianino cyfrowe?

Zanim zaczniesz swoją przygodę z grą na instrumencie klawiszowym, musisz wybrać instrument, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i pozwoli rozwinąć skrzydła w muzycznym świecie. Czym  w istocie różni się pianino cyfrowe od keyboardu?

Keyboard

Największą zaletą tradycyjnych keyboardów jest kompaktowy rozmiar i niewielka waga, dzięki czemu idealnie nadają się do grania w terenie lub na wyjazdowych lekcjach. Keyboardy zazwyczaj posiadają mniejszą liczbę klawiszy niż pianino cyfrowe, jednak ich walorem są rozbudowane filtry, efekt realistycznego brzemienia fortepianu, mnogość rytmów i różnorodnych opcji, jak na przykład tryb nauki gry. Na korzyść keyboardów przemawia również cena – koszt solidnego instrumentu renomowanej marki w sklepie https://pianostore.pl/  to koszt około 1000 zł.

Pianino cyfrowe

Technika gry na pianie cyfrowym i keyboardzie są do siebie zbliżone. Jednak tym, co wyróżnia pianino, jest możliwość uzyskania niezwykle czystego dźwięku o realistycznej barwie, oddającej emocje artysty. Reakcja instrumentu na uderzenia palcami jest bardzo precyzyjna, co zbliża cyfrowy instrument do efektu klasycznego pianina.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://yourpbc.org/szkolenie-social-media-twoja-szansa-na-kariere/ http://likeplus.waw.pl/wybierz-oswietlenie-na-taras-i-stworz-wyjatkowa-atmosfere-w-strefie-wypoczynkowej/ http://kerganos.com/trwale-i-wygodne-fotele-na-taras/