Kierunek Karaiby!

Karaiby to nie tylko piękne plaże, przyjaźni mieszkańcy i wyjątkowy klimat. To także niezwykła kultura i fascynująca historia. Sprawdź, gdzie warto się w tym roku wybrać na wakacje w środku zimy.

Kuba – nie tylko stare samochody i cygara

Większość osób, które odwiedza Kubę, marzy tylko o jednym – żeby jak najszybciej na nią wrócić. To kraj, w którym naprawdę łatwo się zakochać i to nie bez powodu. Atmosfera tej niezwykłej wyspy szybko udziela się turystom, aromatyczne zapachy przyjemnie drażnią nosy, a rytmiczna muzyka zachęca do pląsów. To jednak tylko jedno z oblicz Kuby, bo ta wyjątkowo wyspa to także fascynująca i nie zawsze łatwa historia i serdeczni mieszkańcy, którzy szybko chwycą cię za serce.

Czytaj więcej: Kuba wakacje.

Dominikana – i dla plażowiczów, i dla aktywnych

Dominikana to raj z prawdziwego zdarzenia. Piaszczyste, szerokie plaże zapraszają do odpoczynku, przejrzyste wody kuszą, żeby się w nich zanurzyć, a wiszące nad głową owoce przypominają o tym, że tak właśnie powinien wyglądać rajski ogród. Dominikana to jednak nie tylko plaże, ale także góry, jaskinie i wodospady. Z tych ostatnich polecamy zwłaszcza Salto de Jimenoa oraz El Limon. Zapierają dech w piersi!
Czytaj więcej: Dominikana wakacje.

Meksyk – nie tylko tacos i tortille

Meksyk to nie do końca Karaiby, ale na naszej liście mimo wszystko się znalazł. Dlaczego? Bo to kraj wyjątkowy – pełen kolorów, energii i łączący w sobie z gracją sprzeczności. Z jednej strony mamy nowoczesne miasta i futurystyczne obiekty, z drugiej gęste lasy i tysiącletnią historię, która po dziś dzień fascynuje i archeologów, i etnografów, i historyków. Turystów zresztą też bo i do miast, i na piaszczyste plaże, i do pozostałości po kulturze Majów rok w rok ciągną prawdziwe tłumy.
Czytaj więcej: Meksyk wakacje.


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

puf na balkon lampiony solarne na taras oświetlenie led parasol