Klasycznie, ale z głową

Myśl o generalnym remoncie mieszkania lub domu może przerażać. Nikt nie lubi tego przeciągającego się chaosu, który potrafi bardzo skutecznie psuć na każdym domowym kroku życie mieszkańców. Brud, nieład, brak sensownego rozplanowania przestrzeni. Niestety to, co w efekcie ma przynieść większe dobro, bardzo często musi najpierw dostarczyć wiele nieprzyjemności. Ten czas „zawieszenia” pomiędzy światami – normalnym i brudnym od gipsowej zaprawy – dobrze jest umilić sobie w jakiś sposób. Najlepszym na to sposobem jest rozważenie wystroju jaki chciałoby się obrać dla mieszkania już po zakończeniu podstawowej części remontu.

Obrzeża naturalne czy nowoczesne wzory?

Pierwszym dylematem, który na pewno się pojawi prędzej czy później, jest podjęcie decyzji, co do tego w którym kierunku pójść. Czy nowe mieszkanie ma być wypełnione nowoczesnymi rozwiązaniami, wzorami, rozplanowaniem przestrzeni? Czy pewne godna i również ładna, ale zawsze sterylność i metaliczność pomieszczeń ma być motywem przewodnim, głównym tematem dzieła jakim jest nowe, wyremontowane mieszkanie? Czy może właśnie przeciwnie – lepiej będzie dobrać meble z obrzeżami naturalnymi, które wespół z pozostałymi elementami mieszkania będą tworzyć genialne w swojej prostocie klasyczne dzieło? Są to podstawowe problemy, przed którymi należy stanąć zanim zacznie się człowiek wybierać do marketów z meblami czy wykończeniami do mieszkania.

Jeżeli klasycznie to…

W każdym przypadku można otrzymać piorunujące efekty. Bez względu na finalną decyzję, koniec będzie zgodny z oczekiwaniami właściciela. Żyjemy właśnie w takich czasach, które to umożliwiają i dają komfort mieszania różnych koncepcji. Jeżeli jednak to obrzeża naturalne wyjdą zwycięsko z potyczki, to następnie należy zadbać o komplementarne dobranie pozostałych elementów do wystroju nowego mieszkania. Jest to o tyle ważne, że jeżeli podejdzie się do tego bez należytego szacunku do klasyki, to nasze wymarzone arystokratyczne wzory mogą zaginąć w towarzystwie źle dobranych pozostałych części mieszkania. Wtedy nie pomogą już nawet najpiękniejsze, najbardziej zachwycające obrzeża naturalne na meblach.

Z uwagą i wyczuciem

Wszystko, co zostało już powiedziane prowadzi do bardzo prostego wniosku – każdy krok niepotrzebnego kiczu i śmiesznego – w negatywnym sensie – pomieszania wzorów. Jeżeli dla kogoś sprawa obrzeży naturalnych jest naprawdę kluczowa, to niech zostania wsparta poprzez dobrą konsultację z kimś kto zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz i doborem do siebie motywów. Dzięki temu bez obaw będzie można przystąpić do realizacji pomyślanych przez siebie pomysłów.


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampiony z rattanu lampa solarna na balkon rattan lampiony