Klasyczny rotang na naszych balkonach

Piękno i urok naturalnego rattanu nie przemija – podkreślają to zarówno sami producenci mebli outdoorowych, jak i architekci przestrzeni. Wspaniałe meble rattanowe pozwolą ozdobić przestrzeń wypoczynkową i sprawią, że nabierze ona luksusowego charakteru. Meble rattanowe mogą stanowić element wyposażenia ogrodu, balkonu, tarasu, ale też wnętrz – często wykorzystuje się je w przeszklonych oranżeriach czy w palmiarniach. Czy takie meble sprawdzą się w naszym ogrodzie?

Piękno rattanu na wyciągnięcie ręki

Współcześnie w ogrodach i na tarasach króluje technorattan – tworzywo to miało początkowo jedynie zastąpić rotang, z czasem jednak stało się charakterystycznym elementem naszych ogrodów. Moda na naturę jednak nie mija i coraz więcej osób pragnie powrotu do klasycznych form. Meble ogrodowe z rattanu to najlepszy wyraz naszego umiłowania przyrody. Na niewielkich balkonach wystarczy wykorzystać krzesła rattanowe oraz niewielki stolik kawowy, w obszernych ogrodach najlepiej sprawdza się sofy rattanowe i obszerne stoły. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, możemy mieć pewność, że wybrany komplet odmieni całkowicie miejsce wypoczynkowe.

Jak zabezpieczyć meble rattanowe?

Rattan to tworzywo naturalne, które warto zabezpieczyć podczas dłuższej nieobecności w domu czy jesieni i zimy. Pomogą w tym nowoczesne, lekkie pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest ochrona mebli przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, wnikaniem kurzu. Struktura pokrowców skutecznie zabezpiecza włókna rattanowe przed deszczem, silnym promieniowaniem UV. Dla większej wygody pokrowce wyposażono w niewielki ściągacz, aby jeszcze lepiej dopasować tkaninę do kształtu mebla. Lekkie pokrowce pozwalają na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule