Kraje Beneluksu – czy warto zwiedzić?

Kraje Beneluksu – Belgia, Holandia i Luksemburg – uważane są za jedne z najbardziej urokliwych w całej Europie. Na niewielkiej przestrzeni mieści się bowiem moc zabytków, wspaniałych budowli oraz ciekawych pomników przyrody. Warto zaplanować majowy weekend zwiedzając te okolice. Jak zaplanować ten wyjazd?

Jakie miejsca warto zobaczyć?

Podstawą jest określenie miejsc, które z pewnością chcielibyśmy zobaczyć. Najczęściej wybierane destynacje to Amsterdam, Haga, Gouda, Bruksela, Gandawa, Rotterdam. Każde z tych miast zachwyca architekturą, ciekawymi muzeami oraz licznymi restauracjami, gdzie skosztować można lokalnych przysmaków. Nie sposób też ominąć atrakcję, jaką są ciągnące się po horyzont wspaniałe pola tulipanów – kwitną one w zasadzie od marca aż do sierpnia, w zależności od gatunku. Warto również pozostawić sobie nieco czasu na wybranie się nad brzeg Morza Północnego.

Organizacja wyjazdu

Jak dostać się do Brukseli? Wiele osób korzysta z połączeń lotniczych, jednak koszt przedostania się z taniego lotniska do centrum wyrównuje koszty podróży. Znacznie lepszą i tańszą opcją jest skorzystanie
Jeśli zastanawiasz się, jak szybko i bezpiecznie dotrzeć do Belgii koniecznie sprawdź naszą ofertę – busy bruksela.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts