Kserokopiarki na miarę XXI wieku

Kserokopiarki towarzyszą nam niemal wszędzie. Uczniowie i studenci masowo kserują zeszyty i notatki, a biuro bez tego urządzenia po prostu nie mogłoby funkcjonować. Nawet w domach prywatnych coraz częściej decydujemy się nie na tradycyjne drukarki, a takie, które posiadają dodatkową funkcję ksero. Nic więc dziwnego, że branża ta oferuje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań i opcji, dzięki którym kopiowanie jest jeszcze prostsze.
Kserokopiarki XXI wieku
Nowoczesne kserokopiarki to coś więcej niż tylko możliwość skserowania pojedynczej strony w wersji czarno-białej. Nawet wydruk kolorowy oraz możliwość wyboru formatu papieru stają się już standardem. Są jednak i takie opcje, które wywołują prawdziwy zachwyt u osób poszukujących kserokopiarki. Przyjrzyjmy się im trochę bliżej.

  • praca urządzenia w sieci – wyobraź sobie, że w twoim biurze jest kilka, a nawet kilkanaście stanowisk komputerowych. Czy chciałbyś do każdego z nich kupować oddzielną kserokopiarkę? Na szczęście nie musisz. Dzięki możliwości pracy sieciowej jedno urządzenie może pracować z wieloma komputerami.
  • możliwość wysyłania e-maili za pośrednictwem kserokopiarki,
  • automatycznie dwustronne kserowanie/drukowanie dokumentów, dzięki specjalnemu podajnikowi z dupleksem,
  • bezpieczne ograniczenie dostępu do urządzenia dzięki zamontowanemu czytnikowi linii papilarnych,
  • a nawet – uwaga! – wbudowane udogodnienia, które niewiele mają wspólnego z samym procesem kopiowania, drukowania czy jakiejkolwiek formy przetwarzania obrazu. Nowoczesne kserokopiarki potrafią wyróżniać się wbudowanym odbiornikiem radiowym, telefonem czy też automatem do przyrządzania kawy lub herbaty.

A jakiej kserokopiarki Ty potrzebujesz?
Kserokopiarka, która parzy kawę czy posiada czytnik linii papilarnych z pewnością robi niemałe wrażenie. Jednak czy naprawdę jest ona ci potrzebna? Zanim powodowany ciekawością i zamiłowaniem do technologicznych nowinek wydasz grube tysiące na taki sprzęt, zastanów się, czy warto. Określ swoje potrzeby. Ba, może nawet okazać się, że dwustronny druk nie będzie ci tak naprawdę potrzebny. Owszem, jeśli prowadzisz punkt ksero dla studentów, będzie to opcja pożądana. Jednak już w biurze, w którym głównie kseruje się pojedyncze dokumenty jest to już zbytek, za który przecież dodatkowo trzeba zapłacić. Jeśli proste, nieskomplikowane urządzenie posiada wszystko to, co faktycznie jest ci niezbędne, zostaw te „wypasione” kserokopiarki tym, którzy czują potrzebę posiadania bardziej zaawansowanych opcji.
Gdzie najlepiej kupić kserokopiarkę?
Jest dużo miejsc oferujących takie urządzenia jak kserokopiarki. Zanim jednak zakupisz taką w markecie, zastanów się, czy ci się to będzie opłacać – np. pod kątem jakości, serwisu i gwarancji. Lepiej wybierać miejsca sprawdzone i zarazem profesjonalne, poświęcone tej konkretnej branży – jak na przykład sklep dostępny na stronie www.extracom.pl. Tam można znaleźć nie tylko bogaty wybór kserokopiarek o różnym stopniu zaawansowania (ale zawsze wysokiej jakości), ale również fachowe doradztwo i pomoc w wyborze. Katowice, Sosnowiec, Bielsko Biała, Częstochowa, Śląsk – to okolice, w których ten sklep działa.
Pamiętaj, kserokopiarka to bardzo ważne urządzenie. Ale nie zawsze jest potrzeba, by korzystać z tych mega nowoczesnych. Czasem te prostsze okazują się dużo bardziej przydatne, a już na pewno tańsze.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts