Kuchnie ciemne — jak urządzać?

Ciemne kuchnie to zmora wszystkich właścicieli mieszkań. Bardzo często nie mamy wpływu na wybór mieszkania, dlatego warto posłużyć się kilkoma trikami, które rozjaśnią maksymalnie wnętrze i nadadzą przytulnego charakteru takiej kuchni. Co zatem powinniśmy zrobić? Jakie mamy możliwości? Wszystkie podpowiedzi poniżej.

Pastelowe jasne barwy

Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia stała się jaśniejsza, warto używać mebli w pastelowych i jasnych kolorach. Dobrym posunięciem może być urządzenie kuchni w stylu Angielskim z motywami kwiatowymi na białym tle. Meble powinny być ustawione w przeciwstawnym rogu kuchni względem okna, aby jak najwięcej światła wpadało do niego. Jeśli nie mamy okna w kuchni, warto wybierać meble z wbudowanym oświetleniem. Z pozoru małe i słabe światła skumulowane w postaci wielu mebli z taką funkcjonalnością dadzą naprawdę dobre rezultaty.

Oświetlenie

Bardzo istotną kwestią jest oświetlenie w takiej kuchni. Powinno być ono dostatecznie mocne i efektywnej oświetlać całe pomieszczenie. Oprócz głównego źródła światła warto zastosować mniejsze niezależne np. w postaci lampek led. W kuchni możemy z racji krótkiego przebywania zastosować światło białe — zimne. Doświetli ono doskonale wszystkie zakamarki oraz sprawi, że z kuchni będzie korzystało się komfortowo.

Otwarcie kuchni na resztę domu. Dobrym pomysłem może być również otwarcie kuchni na inne pomieszczenia. Wykonanie łuku bez drzwi będzie dobrym posunięciem. Dobrym posunięciem jest też ustawienie mebli w geometrycznych kształtach np. w jednym ciągu oraz zlikwidowanie wyspy. Takie rozwiązanie ułatwi oświetlenie tego pomieszczenia.

 

 

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe