Lakierowanie plastikowych zderzaków

Pomimo tego, że niemal wszystkie obecnie sprzedawane samochody wyposażone są w zderzaki w kolorze nadwozia, to w przypadku starszych samochodów – kilkuletnich – nie było to już takie oczywiste. Przeważnie najuboższe wersje miały nielakierowane plastikowe zderzaki. W jaki sposób przywrócić im pierwotny blask?

Sposób wykorzystujący opalarkę?

Wbrew pozorom przywrócenie pierwotnego blasku plastikowym zderzakom nie jest wcale trudne i nie wiąże się z dużym nakładem pracy czy też środków finansowych. Co prawda w szerokich zasobach Internetu znaleźć można teoretycznie tańsze sposoby, to skorzystanie z nich obarczone jest nie tylko ryzykiem marnego efektu, ale również trwałego i nieodwracalnego zdeformowania plastikowego zderzaka. Mowa tutaj przede wszystkim o sposobie wykorzystującym opalarkę. Teoretycznie wystarczy odpowiednio podgrzać element, aby jego zewnętrzna struktura uległa delikatnej metamorfozie oraz pociemnieniu. W praktyce jednolity efekt jest niezwykle ciężki do osiągnięcia, a nawet o sekundę zbyt długie przytrzymanie opalarki w jednym miejscu prowadzi do trwałego uszkodzenia powierzchni zderzaka. Czy warto zatem ryzykować?

Lakier do plastiku – bezpieczniejsze rozwiązanie

Znacznie bezpieczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem na przywrócenie pierwotnego blasku plastikowym zderzakom jest wykorzystanie dedykowanego lakieru do plastiku. Co prawda już w tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć i podkreślić, że nie osiągniemy przy tym efektu znanego z nowych samochodów lub wyższych wersji wyposażenia – a to zderzaków w kolorze nadwozia, ale zaczną one wyglądać po prostu tak, jakby dopiero co opuściły fabrykę.

Lakier w sprayu

Najwygodniejszą opcją jest lakier do plastiku w sprayu, który dostaniemy niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym oraz w sklepie z akcesoriami lakierniczymi. Coraz częściej również w popularnych marketach budowlanych znajduje się regał z akcesoriami samochodowymi i tam również zaczynają się pojawiać tego typu produkty. Cena takiego lakieru do plastiku w sprayu nie powinna przekroczyć 30-40 złotych za 400 mililitrową puszkę, co z powodzeniem powinno wystarczyć na 1-2 zderzaki (w zależności od ich rozmiarów).
Podsumowując, samodzielne przywrócenie pierwotnego blasku plastikowym zderzakom nie powinno być trudne, ani sprawiać żadnych problemów. Warto pamiętać jedynie o tym, że postępować należy zgodnie z instrukcją umieszczoną przez producenta na każdej z puszek lakieru – należy odtłuścić i odpylić element i starannie obkleić wszystkie inne części nadwozia naszego pojazdu.
Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts