Lakiery samochodowe w sprayu?

Wiele osób po drobnej szkodzie parkingowej, która kończy się przeważnie tylko zadrapaniami na zderzaku lub błotnikach zastanawia się, czy samodzielnie podjąć się naprawy uszkodzonej powierzchni lakierniczej czy też oddać samochód do profesjonalistów. Alternatywą drogich napraw lakierniczych mogą być lakiery samochodowe w sprayu!
Już na samym początku rozważań na temat samodzielnych naprawa powłok lakierniczych i lakierów samochodowych w sprayu trzeba wspomnieć, że wymaga to odrobiny zdolności manualnych oraz wyczucia. Co prawda nie zawsze za pierwszym razem uzyskamy efekt idealny z zamierzonym i zgodny z istniejącą już powłoką lakierniczą, to jednak w po kilku próbach powinno iść nam to zdecydowanie sprawniej.

Gdzie kupić?

Lakiery samochodowe w sprayu powinniśmy kupować w mieszalniach lakierów samochodowych. Mamy wtedy do wyboru dwie możliwości:
1) zakup gotowego lakieru samochodowego w sprayu,
2) indywidualne zamówienie lakieru samochodowego w sprayu.
Jakie są jednak zalety każdego z tych rozwiązań?

Gotowy lakier samochodowy w sprayu

W pierwszym przypadku wystarczy odczytanie kodu lakieru na tabliczce znamionowej naszego samochodu lub wyciągnięcie kodu użytego lakieru z numeru VIN samochodu (przy użyciu chociażby darmowego oprogramowania) i zakup gotowej puszki lakieru ze sklepowej półki.

Lakier na zamówienie!

W drugim przypadku mamy jednak pewność idealnego dobrania odcienia lakieru w sprayu do rzeczywistego koloru naszego lakieru na samochodzie – pomimo tego, że tabliczka znamionowa stanowi o danym kolorze lakieru, to jednak wraz z upływem czasu i oddziaływaniem szkodliwych warunków lakier traci swój blask i kolor. Tym samym stosowanie standardowego i gotowego lakieru stworzonego jedynie na podstawie kodu lakieru może skutkować istotnymi różnicami kolorystycznymi!
Lakiery samochodowe na zamówienie mają również taką zaletę, że są to przeważnie lakiery dwukomponentowe, które składają się z farby oraz utwardzacza. Są one w konsekwencji znacznie bardziej wytrzymałe i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne i chociażby chemiczne. Wadą lakierów samochodowych w sprayu, które zarazem są lakierami dwukomponentowymi jest to, że mają one znacznie krótszy czas do użycia – przeważnie jedynie kilkadziesiąt godzin.

Dysza

Przy zakupie lakierów samochodowych w sprayu warto zwrócić również szczególną uwagę na dyszę oferowaną do danej puszki farby. Możemy tutaj trafić na standardowe dysze, których jedynym zadaniem jest wyprowadzenie farby z puszki bądź na puszki z wymiennymi dyszami – między innymi na dysze o szerszym kącie malowania, co wpływa na łatwość lakierowania.
Podsumowując, lakiery samochodowe w sprayu są dzisiaj coraz lepsze i możliwe jest nawet łącznie różnych serii produktów bez obaw o to, że kolejne nakładane warstwy „pogryzą się” ze sobą, tj. będą powodowały między innymi zważenie się nałożonej wcześniej farby. Dzisiaj wykonanie samodzielnej naprawy powłoki lakierniczej nie powinno nikomu sprawiać większych problemów, a jednocześnie dokonując tego typu napraw doskonale wiesz jakie narzędzie i gdzie masz rozłożone.
Lakiery samochodowy w spray nabyć można w sklepie Lakiery24


Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

veľké záhradné slnečníky http://ntumobile.org/ac-w-wariancie-serwisowym-czy-to-sie-oplaca/ slnečníky na terasu