Lampy pokojowe w nowoczesnych wnętrzach

Wykończenie wnętrz coraz częściej dotyczy nie tylko doboru kolorystyczny tkanin dekoracyjnych czy farb, ale również obejmuje lampy pokojowe, które zapewniają odpowiednią ilość światła we wnętrzu. Nadal jednak wybierając oświetlenie do mieszkania część użytkowników stawia na klasyczne lampy i żyrandole ze szklanymi kloszami, nawet wtedy, gdy ich wnętrz wykończone są w bardzo nowoczesny sposób. Co wybrać zamiast klasycznej lampy wiszącej z równie klasycznym okrągłym kloszem?

Oryginalne klosze nie tylko ze szkła

Lampy do pokoju to najczęściej lampy wiszące z pojedynczym kloszem. Coraz częściej projektanci tworzą takie lampy, sięgając po klosze z dość oryginalnych materiałów, jak półprzezroczysty papier, drewniane kompozycje czy też wybierając malowany proszkowo metal. Niektóre lampy i żyrandole, mimo pojedynczego dużego klosza, nadal wykorzystują kilka źródeł światła. Zapewniają to klosze geometryczne, w których mieści się kilka żarówek, naprzemiennie włączanych.

Klasyczny żyrandol w nowoczesnej formie

Przy wyborze żyrandola czy lampy można również wybierać lampy z klasycznymi zdobieniami. Współczesne wersje żyrandoli i kandelabrów mogą nie posiadać zamkniętego klosza, chroniąc źródło światła w misternych kompozycjach zbudowanych z przycinanych szkieł i kryształów. Takie lampy pokojowe – lampykemar.pl mogą być również ozdobione wiszącymi zdobieniami z kryształów. Nowoczesne oświetlenie może również dotyczyć kształtu klosza. We wnętrzach mieszkalnych także sięga się po lampy z kloszami wzorowanymi na kloszach fabrycznych w postaci prostej konstrukcji z metalowego drutu. Popularne są także lampy pokojowe o prostym, geometrycznym kształcie. Takie lampy są najczęściej lampami sufitowymi, które przypominają swoim kształtem plafony. W zamkniętym czworokątnych kloszach stosuje się jednak kilka źródeł światła o mniejszej mocy. Tego rodzaju lampy można również stosować na sufitach podwieszanych.

Ważna jest również kolorystyka

Lampy do wnętrz czy żyrandole są najczęściej wybierane pod względem kształtu, jednak przy ich wyborze równie istotny jest kolor kloszy oraz kolor samej lampy. Najczęściej wybierane są żyrandole łączące w sobie metaliczne wykończenie oraz jasne, zwykle białe, beżowe lub jasnobrązowe, klosze. Wybierając kolor klosza warto pamiętać, że klosze białe lub bardzo jasne bardzo łatwo można dopasować do wystroju wnętrza. Z kolei klosze bardzo kolorowe, w szczególności robione na zamówienie klosze witrażowe, mogą nie pasować do wnętrza, jeśli zmienia się w nim wystrój kierując się sezonowymi modami.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule