Laserowe usuwanie rozstępów i blizn

Rozstępy mogą powstawać w wyniku ciąży, szybkich zmian masy ciała lub jego kształtu. Podczas ciąży, gdy brzuch rozszerza się, skóra oczywiście musi się rozciągać, często powodując rozstępy, które wyglądają jak smugi i blizny. Są także powszechne u nastolatków, których ciała szybko się rozwijają i zmieniają. Rozstępy mogą pojawić się w kolorze czerwonym lub różowym z powodu reakcji zapalnej na ekspansję tkanki, a następnie stają się białe lub srebrne w wyniku stania się blizną. Laserowe usuwanie rozstępów Katowice cena będzie różniła się w zależności od ośrodka, który się wybierze.

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie blizn katowice to procedura polegająca na tym, że wiązka światła usuwa cienkie warstwy skóry wokół rozstępów. Laser jest wyjątkowo skuteczny w tej procedurze. Zabieg usuwania rozstępów Katowice wykorzystuje wysokoenergetyczne światło lasera ultrafioletowego, aby rozerwać wiązania molekularne w tkance skóry, co powoduje rozpad tkanki. Po usunięciu rozstępów wyniku użycia lasera, leczony obszar szybko się zagoi i utworzą się nowe warstwy zdrowej skóry. Rozstępy znikną, a na ich skutek pojawi się odnowiony, zdrowy wygląd skóry.

Rekonwalescencja

Zaraz po usunięciu laserowego rozstępu dotknięty obszar będzie czerwony i delikatny. Dzieje się tak, ponieważ warstwy bliznowatej skóry zostały usunięte, a nowa skóra rośnie. Czasami mogą występować pęcherze i inne objawy typowe dla oparzeń, ale są one tymczasowe. Większość pacjentów regeneruje się po leczeniu w ciągu kilku dni, ale wiadomo, że usuwanie blizn Katowice to zabieg, w którym w niektórych przypadkach rekonwalescencja trwa nawet kilka tygodni, szczególnie tych wymagających intensywniejszej terapii.

Rezultaty

Laserowe usuwanie rozstępów Katowice jest w większości przypadków bardzo skuteczne. Tak jak w przypadku każdej innej techniki, sukces zależy od wielkości i wieku omawianych rozstępów – starsze i poważniejsze rozstępy są trudniejsze do leczenia. Pacjenci często wymagają aż 10 zabiegów, aby całkowicie usunąć rozstępy. W najpoważniejszych przypadkach nawet seria zabiegów laserowych może zmniejszyć widoczność rozstępów, a nie całkowicie je usunąć. Każda sprawa jest wyjątkowa.

Korzyści

Najważniejszą zaletą laserowego usuwania rozstępów jest jego skuteczność. Zabieg ma bardzo wysoki poziom zadowolenia pacjentów. Jest również niezwykle bezpieczny. Laser jest precyzyjnie kontrolowany, z niewielkim ryzykiem spowodowania obrażeń. Ostatecznie jest mniej inwazyjny niż procedury chirurgicznej poprawy wyglądu ciała, takie jak odssysanie tłuszczu. Laserowe usuwanie rozstępów Katowice cena jest również niższa od operacji plastycznej, z mniejszym czasem regeneracji i mniejszymi potencjalnymi komplikacjami.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe · Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts