Łóżka drewniane w naszych domach – czy to dobra inwestycja?

Eleganckie, lite drewno to obecnie jeden z najbardziej pożądanych materiałów w naszych domach. Dawniej służyło do tworzenia praktycznie każdego przedmiotu – dzisiaj tworzone są z niego przede wszystkim piękne meble. Czy kupno łóżek drewnianych to dobra myśl? My przekonujemy, że tak!

Łóżka drewniane wprost od producentów

Czym różni się lite drewno od materiałów stosowanych przez większość producentów? Materiałem powszechnie wykorzystywanym w produkcji drewna jest płyta meblowa. Jest ona wykonana z elementów drewnianych, sprasowanych i pokrytych laminatami. Płyty drewniane nie są drogie, przez co są chętnie wykorzystywane w meblarstwie. Niestety, trwałość płyt meblowych pozostawia wiele do życzenia. Płyty takie nie są wysoce odporne na uszkodzenia, pękanie czy wnikanie wilgoci. Alternatywą dla nich jest właśnie lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich gatunków jak dąb, buk, sosna.
Lite drewno odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu. Ważne jest także to, że na długie lata zachowuje elegancki wygląd i może być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zanim jednak drewno trafi do warsztatów stolarskich musi być odpowiednio posortowane i wysuszone w magazynach. Z litego drewna tworzone są łóżka drewniane, ale także szafy, niewielkie szafki nocne, toaletki i inne. Jednym z najbardziej cenionych producentów tego typu produktów jest marka notodo.pl

Meble drewniane w bloku i w domach jednorodzinnych

Wiele osób jest zdania, że lite drewno nie jest materiałem, które powinno być wykorzystywane w mieszkaniach blokowych. Faktem jest jednak to, że odpowiednio skonstruowane łóżko z litego drewna zmieści się praktycznie wszędzie. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i chętnie tworzą dostępne modele na wytyczony rozmiary.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampa balkonowa akcesoria do grilla ogrodowego sklep grille na taras