Malowanie felg lakierem można wykonać samodzielnie

Co zrobić, gdy felgi samochodowe są już zniszczone, a w grę z powodu kosztów nie wchodzi ani zakup nowych, ani zlecenie malowania ich w profesjonalnej lakierni? Szybkim i tanim sposobem można je pomalować samemu. Służą do tego specjalne lakiery do felg, które można zakupić w dobrym sklepie motoryzacyjnym. Szczególnie duży wybór jest w internecie.

Duży wybór lakierów do felg

Producenci lakierów oferują duży wybór kolorów. Osoby, które potrzebują po prostu odświeżyć wygląd felg, zapewne wybiorą jeden z dwóch najpopularniejszych kolorów, czyli albo czarny, albo srebrny. Fani wizualnego tuningu, poza ww. najczęściej sięgają jeszcze po biały, złoty, czerwony. Jest też sporo osób, które felgi malują w kolorze karoserii. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują dużą paletę barw.
Choć można pomalować felgi jednym lakierem, bazowym, to zalecane jest użycie również podkładowego lakieru do felg. Wówczas lakier bazowy będzie się lepiej trzymał, a lakier podkładowy dodatkowo wyrówna powierzchnię. Miłośnicy samochodów, którym szczególnie zależy na wyglądzie mogą kupić jeszcze lakier końcowy, który jest bezbarwny. Dodaje on dodatkowego połysku i stanowi dodatkową barierę ochronną dla lakieru kolorowego.

Koszty malowania felg samochodowych

Ostateczna suma zależy od kilku czynników, a przede wszystkim od stanu felg. Im więcej działań naprawczych należy podjąć, tym oczywiście koszt będzie większy. Jeśli felgi są w dobrym stanie, koszt zakupu lakierów, nawet trzech rodzajów, oraz najpotrzebniejszych akcesoriów powinien bez problemu zamknąć się w kwocie kilkudziesięciu do stu złotych. Oczywiście na cenę wpłynie też miejsce zakupu.
Zazwyczaj lakier do felg kosztuje od kilkunastu do dwudziestu złotych. Wielu sprzedawców oferuje gotowe zestawy trzech puszek. Do tego dochodzą niezbędne akcesoria, jak taśma do zabezpieczeni powierzchni, które nie mają być pomalowane, oraz papiery ścierne do poprawek.

Malowanie lakierem do felg nie jest trudne

Samodzielne malowanie felg lakierem nie jest specjalnie trudne, szczególnie dla osób, które mają już doświadczenie w posługiwaniu się lakierem w puszkach. Lakier do felg należy nakładać w kilku cienkich warstwach, przy czym nie może być ona za cienka, ani za gruba.
Do malowania najlepiej wybrać miejsce na powietrzu, ewentualnie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Warto osłonić otoczenie, aby powstrzymać mgiełkę farby. Kolejne warstwy lakieru należy nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Niektórzy stosują delikatne podsuszanie suszarką do włosów w razie potrzeby.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com


Article Tags:
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://mundopediu.com/upowaznienie-do-ubezpieczenia-samochodu-kto-moze-je-dostac/ veľké záhradné slnečníky unspoken.pl