Masaż energetyzujący idealny na jesienny spadek nastroju

Masaż może wpłynąć różnorako na nasze samopoczucie. Wszystko zależy od techniki masażu i jego intensywności. Na jesienne chandry zaleca się częste masaże, nic nie motywuje do działania lepiej, niż szybki i zdecydowany masaż Ursynów to punkt na mapie Warszawy, w którym można doświadczyć wspaniałego działania masażu energetyzującego.

Zaczynamy od stóp

Masaż stóp jest delikatnym wprowadzeniem do energetycznego masażu. Pozwala on rozgrzać stopy, co pobudza nasze krążenie i nastraja cały organizm do powolnego budzenia się. Wówczas układ krwionośny zaczyna szybciej przenosić płytki krwi, serce i mózg powoli zaczynają się dotleniać. Procesowi temu może towarzyszyć lekkie uczucie euforii. Zaczynają się uwalniać endorfiny i z minuty na minutę czujemy się przyjemniej.

Stopy są miejscem naszego styku z Matką Ziemią, jeśli bolą nas stopy, pojawiają się uporczywe haluksy lub zrogowacenia oznacza to, że nie żyjemy naturalnym rytmem dobowym: często zarywamy noce i jesteśmy rozdrażnieni w ciągu dnia. Delikatny, regularny masaż stóp sprzyja harmonizowaniu rytmu dobowego.

Kierujemy się w stronę pępka

Pępek w naszym organizmie symbolizuje słońce, a wraz ze słońcem radość. Coraz szybsze ruchy wykonane kantem dłoni poprzez uda w kierunku pępka pozwalają na rozbicie letargu w naszych komórkach po wykonaniu dwóch serii szybkich ruchów dłonią, schodzimy delikatnymi ruchami poniżej pępka, aby wprawić w ruch kosmki jelitowe, które są odpowiedzialne za trawienie, również złych myśli. Mawia się, że jelito do nasz drugi mózg. Jeśli jelita nie działają sprawnie- nasze myśli nie są czyste. Wówczas pomogą tutaj koliste ruchy palców delikatnie masujące brzuch.

Nad pępkiem mamy już prostą trasę ku splotowi słonecznemu, który zasługuje na zdecydowane, szybkie ugniatanie palcami. Splot słoneczny powinien być radykalnie pobudzony, by za pomocą wstrząsu wyrzucić przy pomocy kaszlu energię zamulającą w nas całą radość. Każdy powinien raz w miesiącu zdecydować się na taki masaż Ursynów to miejsce, gdzie masażyści pomagają w walce z jesienno – zimowym letargiem.

Masaż ramion, karku i trzeciego oka

Ramiona przyjmują na swój ciężar wiele spraw, których jeszcze nie rozumiemy, dlatego łatwo nadwyrężyć mięśnie ramion, które zaczynają się napinać w momencie, gdy się przepracowujemy. Ciało potrzebuje odpoczynku. To jest jego czas regeneracji, pozwoli mu o tym przypomnieć intensywny masaż Ursynów to dzielnica w której doświadczeni masażyści pomogą Ci przywrócić zdolność do spokojnego, regenerującego odpoczynku.

Zanim jednak organizm nauczy się wypoczywać, musi zostać pobudzony przez intensywne szczypania oraz gniecenia.

Na koniec rejon trzeciego oka powinien być delikatnie opukany opuszkami palców a następnie nasmarowany oliwą.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

promiennik dywan na zewnątrz dywany balkonowe