Materace bonellowe mile widziane w Twojej sypialni

Lateksowe, piankowe, sprężynowe, kokosowe… Wybór odpowiedniego materaca nie jest najłatwiejszy! Producenci wyposażenia do sypialni oferują szereg produktów o zróżnicowanej budowie, która wpływa na komfort wypoczynku. Dzisiaj weźmiemy pod lupę jeden z najpopularniejszych wariantów – modele kieszeniowe, zwane również bonellowymi. Dlaczego to właśnie one są szczególnie popularne w naszych sypialniach? Sprawdź!

Następca tradycyjnego modelu sprężynowego

Materace bonellowe są ulepszoną wersją standardowych, znanych wszystkim doskonale modeli sprężynowych. Istotna różnica tkwi w budowie wewnętrznej. Każda sprężyna została zamknięta w materiałowej kieszonce (zazwyczaj wykonanej z  fizeliny). Kieszonki są ze sobą połączone, dzięki czemu sprężyny nie przemieszczają się. Nowoczesne materace kieszeniowe elastycznie dopasowują się do krzywizn ciała, odciążając kręgosłup i mięśnie. Na komfort użytkowania pozytywnie wpływają również strefy twardości.

Najlepsze rodzaje materacy dla par

W sklepach z wyposażeniem domu znajdziemy różne rodzaje materacy, które inaczej reagują na nacisk. To właśnie ten parametr powinien być szczególnie ważnym kryterium dla osób śpiących w łóżku z partnerem. Materac uginający się na całej powierzchni pod ciężarem drugiej osoby nie będzie zapewniał warunków sprzyjających odpoczynkowi. Wybierając materac bonellowy, eliminujesz ten problem. Zamknięte w kieszonkach sprężyny pracują niezależnie od siebie i uginają się jedynie w miejscu nacisku. Możesz mieć pewność, że przewracanie się z boku na bok i nerwowe ruchy osoby śpiącej obok już nigdy więcej nie zakłócą Twojego snu. Materace kieszeniowe szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku, gdy waga użytkowników łóżka znacznie się od siebie różni.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://2006badukleague.com/altana-z-kuchnia-letnia-stworz-przydomowa-jadalnie/ https://bhtm.org/kupujesz-uzywany-samochod-sprawdz-jego-wyposazenie-po-vin/ slnečníky na terasu