Maty ochronne do pokoju dziecka

Zaczął się rok szkolny, a więc czas wzmożonej nauki. W związku z tym dzieci coraz więcej czasu spędzać będą przed biurkiem, nie tylko grając w gry komputerowe, ale również ucząc się. Dlatego podłoga lub dywan, w miejscu gdzie stoi obrotowy fotel na kółkach narażona jest na zniszczenie. Można jednak tego uniknąć, wybierając maty ochronne.

Przezroczyste maty ochronne z wypustkami – doskonałe dla ochrony dywanu

Zwykle runo dywanu musi wiele znieść. Nie tylko spożywane posiłki i tym samym gromadzące się w nim okruszki, ale również wylane ciepłe i zimne napoje. Jeśli doda się do tego poruszające się po nim obrotowe krzesło, to dywan musi naprawdę wiele znieść. Zniszczenia w newralgicznych punktach można jednak zniwelować, stosując specjalne przezroczyste maty ochronne z wypustkami, dzięki którym nie przesuwają się na dywanie. Przezroczysta struktura nie jest bardzo widoczna, dlatego nie burzy estetyki wnętrza pokoju dziecka.

Maty ochronne z drukowanymi motywami – urozmaicenie aranżacji i ochrona

Również podłogi twarde, np. gres podłogowy, panele czy podłoga żywiczna wymagają odpowiedniej ochrony. Mimo, że gres, czy podłoga żywiczna mają dużą wytrzymałość mechaniczną długotrwałe używanie krzesła na kółkach może spowodować pojawienie się rys, które będą się odznaczać na nabłyszczanej podłodze. Drewniane i drewnopodobne panele można bardzo łatwo uszkodzić. Na wszystkie typy drewnianych podług sprawdzą się poliwęglanowe maty ochronne. Spośród nich można wybrać zarówno gładkie, jak i te z nadrukiem, które urozmaicą aranżację wnętrza.

Maty ochronne – doskonała izolacja termiczna i akustyczna

Długotrwała praca przed komputerem i tzw. szuranie krzesłem na kółkach może być bardzo denerwujące dla postronnych. Na szczęście używając mat ochronnych można wszystkie dźwięki zniwelować. Zatem nawet jeśli dziecko przy nauce kręci się na krześle, nie będzie to słyszalne dla pozostałych domowników, a przy okazji pozwoli ochronić podłogę przed zniszczeniem. Kolejną zaletą stosowania mat ochronnych jest doskonała izolacja termiczna. Dzięki temu ciepło w miejscu pracy jest utrzymywane i nie trzeba pędzić po ciepłe kapcie. Izolacja termiczna nie tylko chroni przed utratą ciepła, ale również pozwala zniwelować straty związane z wylaniem ciepłego lub zimnego napoju. Matę wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, gdyż nic nie grozi utraty jej właściwości. Mata chroni również przed uderzeniami, jeśli coś ciężkiego na nią spadnie. Zatem jest idealnym rozwiązaniem do pokoju każdego uczącego się dziecka, spędzającego dużo czasu przed biurkiem. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts