Meble do małych mieszkań

Niewielkie mieszkania można urządzić funkcjonalnie i wygodnie – wystarczy odrobina cierpliwości oraz fantazji. Jeśli jednak wcześniej nie pomyślimy o tym, aby meble były również funkcjonalne i pojemne z pewnością szybko zaczniemy odczuwać brak miejsca na przechowywanie ubrań czy książek. Jakie meble wybierać? Jak znaleźć dodatkową przestrzeń?

Wybierz meble o jasnych frontach!

Z pewnością ważne jest dobranie odpowiedniego koloru i faktury. Wybierając meble do łazienki czy kuchni zadbajmy o to, aby ich powierzchnia była pokryta lśniącym laminatem, najlepiej w kolorze jasnym. Dzięki temu uda nam się optycznie powiększyć i rozświetlić pomieszczenie, nawet kiedy brak jest dużej ilości naturalnego światła. W przypadku sypialni czy salonu odpowiednie okażą się szafy i komody z połyskiem. Pamiętajmy również o wykorzystaniu całej przestrzeni szafy poprzez postawienie na jej dnie plastikowych pojemników z pokrywkami. Możemy w nich przechowywać bieliznę, zabawki.
Warto również zwrócić uwagę na przedpokój – pomieszczenie to najczęściej nie powiada naturalnych źródeł światła. Zamiast umieszczać tam duże meble (np. szafy) wykorzystajmy niewielkie szafki na buty oraz wieszak przyczepiany do ściany. Dzięki temu pomieszczenie nie zostanie jeszcze bardziej optycznie zmniejszone.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gazowe palenisko tarasowe taras oświetlenie parasole taras pokrowiec