Meble szkolne – krzesła i ławki do pisania

Przy zakupie mebli szkolnych należy doprecyzować, czy meble są skierowane do pracowni szkolnych, klas, a może będą wykorzystywane w świetlicy czy w pokoju nauczycielskim. W zależności od miejsca wykorzystania sięga się bowiem po nieco inne meble szkolne rozumiane jako krzesła do siedzenia, ławki oraz stoliki do pisania.

Dobre krzesła do siedzenia

Sprawą oczywistą jest fakt, że meble szkolne wybierane przez większość placówek oświatowych, mają być przede wszystkim meblami tanimi. Jednak cena nie musi oznaczać, że zakupione krzesła czy ławki będą niezbyt wygodne, a jednocześnie będą miały niekorzystny wpływ na sylwetkę dziecka. Wręcz przeciwnie. Niektórzy producenci oferują specjalnie wyprofilowane krzesła do siedzenia, które są meblami przystępnymi cenowo, a jednocześnie uwzględniają potrzeby dzieci. Głębokie siedzisko, wysokie oparcie, które jest jednocześnie odpowiednio profilowane z uwzględnieniem naturalnych krzywizn kręgosłupa, to zaledwie kilka atutów mebli, które w całości są wykonane z drewna. W szkołach wskazane są także krzesła z regulowaną wysokością siedziska czy z możliwością ustawienia oparcia, jednak nie są one zbyt popularne ze względu na wyższy koszt zakupu. Krzesła tapicerowane z kolei wybierane są z myślą o pokojach nauczycielskich lub pracowniach komputerowych.

Stoły i ławki do pisania

Podobnie wymagające jest sięganie po stoły do pisania lub ławki, z których korzystają uczniowie. Meble szkolne do pisania, podobnie jak krzesła do siedzenia, wykonuje się z naturalnego drewna, które najczęściej jest wykończone lakierem bezbarwnym. Kolorowe metalowe stelaże zapewniają stabilność mebli oraz przedłużają ich czas użytkowania. Stoły lub ławki do pisania powinny być wyposażone w mechanizm służący do regulowania jego wysokości. Część mebli do pisania wyposażona jest w dodatkowe półki czy schowki, które można wykorzystać na przechowywanie pomocy szkolnych. Dużym ułatwieniem dla uczniów jest dodatkowa półka lub wieszak, wykorzystywane do umieszczania szkolnych toreb i plecaków. W przypadku stołów ważna jest możliwość regulowania wysokości całego stołu, ale także możliwość dostosowania kąta ustawienia blatu do pisania do potrzeb każdego dziecka.

Nie tylko meble do siedzenia i pisania

Choć meble szkolne najczęściej kojarzone są z krzesłami do siedzenia oraz ławkami z blatami do pisania, to jednak nie są to jedyne meble, które można spotkać w placówkach oświatowych. Oprócz krzeseł do siedzenia wskazany może być zakup ławek do siedzenia wykorzystywanych w szatniach czy na salach gimnastycznych. Takie ławki mają zwykle siedziska wykonane z grubszych listewek, a całość jest standardowo oparta na metalowych stelażach. W klasach i w pracowniach potrzebne są również specjalne regały do przechowywania pomocy naukowych, ale także służące do przechowywania rzeczy przyniesionych przez uczniów. W odróżnieniu od szaf na ubrania, takie szafy są wykonane z drewna malowanego bezpiecznymi dla zdrowia farbami. Zamykane szafy na tornistry i podręczniki powinny jednak być szafami metalowymi z możliwością zamykania.
Więcej informacji na stronie https://masteredukacja.pl/2400-krzesla-szkolne.


Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

záhradné slnečníky kb-direct.pl záhradný slnečník