Microsoft i Sony wywierają wpływ na producentów gier

Jak wynika ze słów jednego z pracowników wielkiego studia zajmującego się tworzeniem gier – Ubisoftu – producenci najbardziej popularnych konsol do gier – Playstation oraz Xbox, naciskają na deweloperów, by obniżać płynność multiplatformowych tytułów do 30 klatek na sekundę.
Cała sprawa zyskała rozgłos na stronie ogromnego amerykańskiego forum reddit.com, gdzie w cyklu pytań, znanych również w Polsce pod skrótem AMA (ask me anything), jeden z członków francuskiego giganta wirtualnej zabawy podzielił się rewelacjami zresztą użytkowników.
Podczas odpowiadania na jedno z pytań, anonimowy pracownik wyjawił rewelacje, które zaskoczyły wszystkich śledzących ten wątek i w niedługim czasie obiegły cały internet. Stwierdził on, że producenci Playstation a także Xboxa, czyli odpowiednio potentaci Sony oraz Microsoft wywierają wpływ na deweloperów Ubisoftu, by wersje komputerowe ich gier nie przekraczały 30 klatek na sekundę.
W ten sposób można wywnioskować, że twórcy konsol nie chcą, oby pecetowe wersje gier przewyższały pod względem grafiki ich najnowsze dzieci, a więc Playstation 4 i Xbox One. Dodał, że w przypadku najnowszego tytułu „Assasin’s Creed: Unity”, przedstawiciele Microsoftu starali się przeforsować właśnie te stanowisko u zarządu Ubisoftu.
Główny bohater niedawnego AMA dodał również, że celem jego koncernu jest tworzenie gier opartych na 60 klatkach na sekundę, lecz w związku z ograniczeniami sprzętowymi konsol jest to pułap bardzo trudny do osiągnięcia, dlatego też by nie wpłynęło to na jakość rozgrywki, zazwyczaj pozostaje się przy 30 klatkach na sekundę.
Nie zabrakło tematu odnośnie największego rozczarowania, które wyszło spod skrzydeł Ubisoftu, a więc gry „Watch Dogs”. Programista uchylił rąbka tajemnicy, że przed wysłaniem tytułu na sklepowe półki, został on przekazany do wglądu producentom konsol i to właśnie oni znacząco „okroili” pierwotną wersję. Należy nadmienić, że wściekłość odnośnie tej gry wywołał fakt o wiele gorszej oprawy graficznej po wydaniu gry, aniżeli to co było przedstawiane wcześniej na różnych prezentacjach.
Sprawdź ceny najnowszych konsol do gier: http://centrumpr.pl/artykul/xbox-one-juz-w-polsce,61782.html


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts