Na niezwykłym obrazie ogrodu

Są miejsca, w których naprawdę można się zakochać. Niczym w osobie, którą spotykamy pierwszy raz w życiu, a która od razu staje się szczególnie bliska. Takie miejsca zaczarowane jak sama miłość. Uwodzicielskie i piękne niczym dzieła sztuki. Odwiedziliśmy je w rzeczywistości lub podziwialiśmy na obrazach. Malarstwo łączy oba oczarowania. Kiedy oglądamy ogrody namalowane przez wielkich mistrzów, to przez moment mamy ochotę wejść do tego niesamowitego świata.

Zjawiskowy ogród Giverny jako inspiracja

Chyba najpiękniej w historii sztuki ogrody malowali impresjoniści. Oni przecież doskonale pojmowali istotę ogrodu, czyli impresje, jakie w nim się pojawiają. Jakich doświadczamy. To dla impresji właśnie warto przebywać w ogrodzie, ciesząc się tą chwilą, która właśnie trwa, żeby zaraz bezpowrotnie przeminąć. Impresjoniści nauczyli nas doceniać urodę świata w jej wymiarze momentalnym i ulotnym. Dla człowieka współczesnego, nastawionego na realizację dalekosiężnych planów, to wyjątkowo trudna umiejętność. Musimy się jej uczyć na nowo.
Możemy to robić, oglądają piękny obraz Moneta – Ogród artysty w Giverny. Płótno pełne światła i koloru, które zainspiruje nas do stworzenia podobnej kompozycji we własnym ogrodzie. Jeszcze lepiej, gdy odwiedzimy w rzeczywistości ogród w Giverny, gdzie Monet uwielbiał tworzyć. Odkryjemy tam rzeczy niezwykłe.

Meble rattanowe do ogrodu impresji

Odwołując się do malarskiego piękna ogrodu Moneta, poszukujemy przedmiotów, które pomogą nam stworzyć niezwykły ogród. Znajdziemy je tutaj: gardenspace.pl. Z całą pewnością w ogrodzie impresji najlepiej zaprezentują się meble ogrodowe rattanowe. Lekkie, naturalne, klasyczne. Zresztą meble rattanowe zobaczyć można na wielu obrazach impresjonistycznych i nie tylko. Odnajdziemy je na wielu fotografiach przedstawiających otoczenie artystów.

Irysy do ogrodu impresji

Na słynnym obrazie Moneta znajdują się irysy. Naśladowanie tego nasadzenia wcale nie jest trudne. Możemy pobawić się sztuką (także sztuką ogrodu), tworząc taki irysowy zakamarek w stylu Moneta.


Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe