Najpopularniejsze kuchnie świata

Jakie są najpopularniejsze kuchnie świata? Każdy z pewnością ma swoją ulubioną. My przygotowaliśmy dla Was krótki artykuł o tym, które z nich cieszą się największym uznaniem.

Niemiecka parówka i piwo

Kuchnia świata, która cieszy się sporym uznaniem wśród osób na globie to kuchnia niemiecka. Niemieckie dania tradycyjne są dość ciężkie i kaloryczne, jednak trudno jest im odmówić dobrego smaku. Nasi zachodni sąsiedzi rozpieszczają swoje podniebienia groszkiem purée, pieczonymi ziemniaki, a także oczywiście różnego rodzaju kiełbasami i parówkami. Ich narodowym przysmakiem jest golonka z kapustą. A do kompletu obowiązkowo musimy dodać kufel pienistego piwa.

Francuska różnorodność

Nie będzie dużym zaskoczeniem, że to właśnie Francuzi, również znajdą swoje miejsce w tym rankingu. Francuska kuchnia jest bardzo różnorodna, a z pięknego kraju w zachodniej Europie pochodzą najlepsi szefowie kulinarni na całym świecie. Narodowe specjały? Owoce morza, kozie sery, a także ślimaki i oczywiście żabie udka.

Tajlandzki orient

Trudno, aby w artykule na temat najbardziej popularnych kuchni świata, zabrakło krajów azjatyckich. To właśnie kuchnia naszych znajomych z tych malowniczych i wyjątkowych zakątków globu, przypadła do gustu wielu Europejczykom i Amerykanom. Specjały tajskich kulinariów? Świeże owoce morza, trawa cytrynowa, imbir i dodatek mleka kokosowego. Smacznie, zdrowo i bardzo interesująco.

Grecka kuchnia śródziemnomorska

Grecka kuchnia jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie. Jest lekka, prosta i smaczna. Co możemy znaleźć w greckiej restauracji? Pyszne sałatki okraszone znakomitej jakości oliwą z oliwek oraz dania główne, w których składzie znajdą się przede wszystkim owoce morza. Kuchnia grecka nie jest dedykowana jedynie wegetarianom. Coś dla siebie znajdą w niej również miłośnicy mięsa. Szczególnie baraniny. Ci, którzy mięs nie jadają, będą usatysfakcjonowani bogatym talerzem pełnym różnego rodzaju warzyw i owoców.

Japońskie sushi

Tajlandzka kuchnia nie jest jedyną, która świeci triumfy popularności wśród obywateli świata. Japońska perfekcja dotyczy również kulinariów i to właśnie na wyspach tego kraju znajdziemy jedne z najlepszych potraw na całym świecie. Ponoć nawet najgorsze sushi w Japonii nigdy nie będzie mniej smaczne od tego dania w najlepszej zachodniej restauracji.

Włoska pizza i makarony

Prosta, smaczna i niesamowicie satysfakcjonująca. Każdy chyba uwielbia pizzę i makarony, dlatego to właśnie włoskie restauracje są jednymi z najczęściej wybranych.
Artykuł został przygotowany przez cookingbox portal do zamawiania jedzenia online.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

parasole ogrodowe oświetlenie led lampion balkonowy lampy na balkon