Nie możemy żyć bez telefonów?

Nie wiem jak wy, ale ja z pewnością muszę zgodzić się z tym stwierdzeniem – bez telefonów nie da się żyć. Przynajmniej ja nie potrafię. I nie zanosi się na to, żeby miało się to zmienić nie tylko w najbliższym czasie, ale w ogóle.

Bez telefonu jak bez ręki

Zresztą przypuszczam, że z wami jest podobnie i niechaj pierwszy rzuci kamień ten, kto jest bez winy. Komu z nas nie zdarzyło się sprawdzać telefonu 500 razy na minutę? Mimo że wcale a wcale nie wydał z siebie żadnego dźwięku ani nie błysnął żadnym powiadomieniem.
Od czasu do czasu zdarza mi się próbować odłączyć od smartfona, ale efekty są mizerne. Żeby nie powiedzieć żadne. Może i bym coś z tym zrobiła, ale w sumie po co? W końcu świat się zmienia nie od dziś. Kiedyś ludziom nawet nie śniły się ułatwienia, które dla naszego pokolenia są oczywistością do tego stopnia, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. Albo zwracamy minimalną uwagę.
Trafiłam ostatnio na dość ciekawy artykuł o tym, jak wieczne sprawdzanie telefonu i media społecznościowe wpływają na naszą umiejętność poświęcania uwagi zadaniom i tekstom. Ale szczerze mówiąc nie przejęłam się tym zbytnio. Po prostu trzeba się zaadaptować do nowej sytuacji, ewolucja to w końcu nic zaskakującego.

Rewolucja technologiczna nadciąga!

Tak, wydaje mi się, że można zaryzykować stwierdzenie, że czeka nas ewolucja, która na dobrą sprawę już się zaczęła. Ci którzy się nie przystosują, zostaną w tyle albo na marginesie społeczeństwa technologicznego.
Bo przecież kto o zdrowych zmysłach jest w stanie zrezygnować z dobrodziejstw rozwoju technologii? Ja na pewno nie. Nie wyobrażam sobie życia bez zakupów przez Internet, ba nawet doładowania telefonu kupuję za jego pomocą, bo po co utrudniać sobie życie i przedłużać cały proces? Zresztą znajomy napisał ostatnio ciekawy artykuł, który być może przypadnie wam do gustu: Szukasz sposobów na oszczędzania? Doładuj telefon przez Internet!

Czy warto walczyć?

Moim zdaniem nie. Ale wy rzecz jasna możecie uważać zupełnie inaczej. W końcu ilu Polaków, tyle zdań na dany temat 😉


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts