Nie musisz mieć kwalifikacji żeglarskich, by popłynąć w rejs

Turyści wypływający w rejsy po Bałtyku nie muszą mieć żadnego doświadczenia w żegludze morskie, jednak jeśli takowe posiadają, warto wspomnieć o tym skipperowi. Za bezpieczeństwo pasażerów jachtu odpowiadają jego organizatorzy, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i nabytym kwalifikacjom zapewniają wszystkim uczestnikom komfort podróży.

Jaki będzie skład żeglarskiej ekipy?

Rejsy po Bałtyku organizowane są tak, by na pokładzie znalazły się osoby zróżnicowane pod względem płci oraz w podobnym wieku. Sprzyja to harmonizowaniu atmosfery na jachcie a nierzadko bywa przyczynkiem do zawarcia ciekawych znajomości, niektóre z nich przekształcają się w trwałe przyjaźnie lub nawet związki. Wszystkich uczestników łączy ciekawość i pozytywnie nastawienie, które udziela się przez cały czas trwania rejsu. Nic nie stoi na przeszkodzie umówić się odpowiednio wcześniej ze znajomymi na odbycie takiego rejsu. To będzie na pewno świetna przygoda, do której będzie przez wiele lat wracało się wspomnieniami na różnego rodzaju imprezach.

Czego możemy spodziewać się wyruszając w rejsy po Bałtyku?

Dla większości osób, które decydują się popłynąć w rejs jest to pierwszy kontakt z tego typu podróżowaniem. Część z nich nigdy wcześniej nie podróżowała drogą morską, więc mieszkanie na jachcie jest dla nich totalną nowością. Warto więc odpowiednio wcześniej zapoznać się z informacjami dostarczanymi przez organizatorów: obejrzeć zdjęcia wnętrza jachtu, sprawdzić jego rozmiary, upewnić się, że jacht zawiera wszystko, czego potrzebujemy, by czuć się komfortowo podczas podróży. Zazwyczaj jachty są wyposażone w gniazdko z prądem do ładowania sprzętów elektronicznych, toaletę z prysznicem, czystymi pościelami, a kuchnia na jachcie (kambuz) jest w pełni uposażona. Warto pamiętać o tym, że pogoda bywa zmienna i nieprzewidywalna, choć zazwyczaj rejsy po Bałtyku organizowane są w sezonie letnim, w czasie którego jest słonecznie i ciepło. Jednak warto na pokład wziąć odzież, która ochroni nas przed wiatrem i deszczem.

Nie umiem pływać, a chcę płynąć jachtem

Osoby, które nie potrafią pływać mogą śmiało uczestniczyć w rejsie. Nie stanowi to żadnych przeciwwskazań do uczestnictwa w rejsach po Bałtyku. Jedyne, o czym warto pamiętać wsiadając do jachtu, to upewnienie się, czy mamy ze sobą dowód osobisty.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts