Nowoczesne meble w naszej przestrzeni domowej

Stworzenie funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni domowej nie powinno być dziełem przypadku. Polacy na szczęście mają coraz większą świadomość faktu, że proces tworzenia wymarzonego domu jest złożony, wymaga cierpliwości i czasu. Wielu z nas szuka inspiracji w licznych katalogach branżowych oraz portalach internetowych poświęconych wnętrzarstwu. Niepodzielnie króluje na nich styl skandynawski!

W poszukiwaniu skandynawskiego ideału piękna

Jaki jest styl skandynawski? Z pewnością odznacza się czystością formy oraz powierzchniami przywołującymi na myśl harmonię natury. W praktyce oznacza to wykorzystywanie naturalnych kolorów, gładkich i matowych powierzchni. Wiele miejsca w stylistyce skandynawskiej poświęca się również drewnu, który wprowadza do wnętrz harmonię, naturę, pozwala na wykorzystanie naturalnych surowców. Harmonijnie stworzone skandynawskie wnętrze wykorzystuje także światło – im więcej go w pomieszczeni, tym lepiej. Dlatego nie zasłaniajmy okien ciężkimi firanami czy zasłonami. Jeśli potrzebujemy nieco prywatności wykorzystajmy lekkie rolety, które w ciągu dnia możemy całkowicie ściągnąć.
Kluczem do stworzenia pięknego skandynawskiego wnętrza będzie także wykorzystanie odpowiednich roślin. Obecnie najlepsze będą minimalistyczne rośliny o wielkich liściach – najlepszym przykładem będzie monstera.

Jakie meble skandynawskie wybrać?

Meble skandynawskie dostępne są w różnorodnych odsłonach – urządzimy dzięki nim nie tylko pokój dzienny, ale również sypialnię, pokój dziecka, czy nawet kuchnię. Producenci proponują nam meble wykonane z płyt meblowych, których zewnętrzna część pokryta jest trwałymi laminatami. Laminaty chronią deski przed wnikaniem wilgoci, działaniem brudu, ścieraniem. Na długo zachowują piękny kolor, łatwo także utrzymać je w czystości z powodu nieporowatej powierzchni.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts