Nubuk i zamsz – wyjątkowa faktura i delikatność

Nubuk i zamsz często są ze sobą mylone i rzeczywiście na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne. To jednak dwa różne materiały.

Właściwości skór naturalnych

Każdy producent galanterii skórzanej ma swoje własne preferencje odnośnie tworzenia swoich projektów, ale pewne rzeczy są niezmienne. Różne typy skóry mają swoje właściwości i pewnych ich cech nie można przeskoczyć w nawet najbardziej pieczołowitym procesie produkcyjnym. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne typy materiałów.

Nubuk i zamsz – jak je od siebie odróżnić?

Zamsz to spodnia część skóry, która została poddana odpowiedniej obróbce. Jeśli przyjrzymy się jego strukturze, bez większego trudu zauważymy charakterystyczny, delikatny meszek, który pokrywa powierzchnię skóry zamszowej. Natomiast nubuk powstaje z wierzchniej części skóry, która została odpowiednio przeszlifowana. Też jest pokryty meszkiem, ale jego włosie jest zdecydowanie delikatniejsze i krótsze.

Nie ma ideałów, czyli podatność na zabrudzenia

I zamsz, i nubuk są nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo miłe w dotyku. Jednak ideałów nie ma, bo te typy skóry potrafią być problematyczne w konserwacji. Są wyjątkowo podatne na zabrudzenia i uszkodzenia, nie najlepiej radzą sobie także z niszczącym wpływem wilgoci. Do ich konserwacji konieczne są specjalistyczne produkty przeznaczone do dbania o skórę zamszową lub nubukową. Pod żadnym pozorem nie można używać produktów przeznaczonych do skóry licowej, bo tylko zniszczymy delikatną fakturę!


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampa solarna na balkon ogród dywan ogród dywany