Odkwaszanie organizmu – co o nim mówią Polacy?

Wydawać by się mogło, że zjawisko odkwaszania organizmu to kolejny wymysł koncernów farmaceutycznych, które tylko chciały sprzedać kolejny lek. Jednakże osoby, które postanowiły się poddać terapii uważają zupełnie inaczej. Mówią, że po odkwaszaniu swojego ciała, czują się zupełnie inaczej, jakby.. zdrowsze. Zobacz więcej!
Odkwaszanie organizmu to zjawisko, które polega na oczyszczaniu ciała ze szkodliwych związków. Zjadamy je każdego dnia – mięso, niektóre warzywa, owoce czy napoje gazowane. Ogólnie w małej liczbie nie jest to szkodliwe, jednak gdy dopuścimy do mocnego zakwaszenia organizmu, zaczynają się komplikacje..
„Początkowo nie wierzyłam w żadne odkwaszanie organizmu, choć wiele o tym słyszałam. Reklamy telewizyjne, coś tam mama mi mówiła, ale dopiero koleżanka ze studiów mnie przekonała. Powiedziała, żebym tylko spróbowała przez miesiąc stosować zdrową dietę i suplementy diety. Cierpiałam na chroniczną senność, często bolał mnie brzuch tak bez powodu i miałam zaparcia i wzdęcia. Gdy zaczęłam stosować odpowiednie diety, kupiłam też środki na odkwaszanie organizmu już po dwóch tygodniach poczułam różnicę. Miałam więcej energii i siły, tak bardzo się cieszyłam z takiej poprawy, że do dzisiaj staram się regularnie odkwaszać organizm” – wyznaje nam Kasia.
Uważa się, że do odkwaszenia organizmu trzeba podjąć się pięciu kroków. Pierwszym z nich to jedzenie większej liczby zielonych warzyw i owoców. Kolejnym krokiem to stawienie na zdrowych napoi – odstawienie gazowanych, alkoholu i tych, które zawierają konserwanty. Zacząć pić wodę źródlaną i soki, które samodzielnie się wykonuje. Następnie ograniczenie szkodliwych składników – nabiału, glutenu, mięsa i niezdrowych tłuszczy. Przedostatnim krokiem to ograniczenie stresu i tutaj nie ma co się dziwić.  Stres jest groźny, bo powoduje wzrost różnych hormonów, które negatywnie odbijają się na naszym organizmie. Ostatnim i najważniejszym to stosowanie środków na odkwaszenie organizmu. Choć naturalne dążenie do stworzenia zasadowego środowiska jest ważne, to przy mocno zaniedbanym organizmie jest to wręcz niemożliwe. Dlatego na dobry początek należy rozpocząć walkę o zdrowie właśnie z suplementami.
Więcej o objawach zakwaszenia organizmu przeczytasz tutaj


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts