Odszkodowanie za złamania w wyniku wypadku komunikacyjnego

Złamania to najczęstszy efekt uczestnictwa w wypadkach komunikacyjnych. Obrażenia w postaci złamań najczęściej wymagają dłuższej rekonwalescencji i rehabilitacji,która powinna przyspieszyć powrót do zdrowia. Pan Jan, 45-letni spawacz uległ wypadkowi komunikacyjnemu podczas powrotu z pracy. Otrzymał odszkodowanie za doznane obrażenia.

Wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch pojazdów

Do wypadku doszło na obwodnicy jednego z dużych miast w Polsce. Mieszkaniec niewielkiej miejscowości wracał z pracy do domu ta samą drogą co zwykle. Było grudniowe popołudnie i na drogach nie panowały najlepsze warunki. Pan Jan starał się jechać ostrożnie. Samochód osobowy jadący za nim nie dostosował jazdy do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg uderzając w bok samochód pana Jana. W wyniku uderzenia pojazd uderzył w barierki. Na miejscu pojawiła się policja, została także wezwana karetka pogotowia. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala gdzie zdiagnozowano przede wszystkim złamanie biodra, złamanie piszczeli oraz uraz barku. Przy tak rozległych obrażeniach mężczyzna musiał pozostać na oddziale urazowym przez kilka dni. Po wypisaniu do domu, miał usztywnioną nogę oraz bark, a ze względu na złamanie biodra, musiał leżeć praktycznie bez ruchu przez kilka kolejnych tygodni. Mężczyzna bardzo źle znosił tą sytuację. Krępowała go konieczność korzystania z pomocy innych – żony oraz dzieci. Z obawą myślał o przyszłości i o powrocie do pracy. Na zwolnieniu lekarskim przebywał pół roku i pomimo rehabilitacji, wciąż odczuwał skutki wypadku. Poszkodowany nie był w stanie ponownie wsiąść za kierownicę samochodu. Wciąż obawiał się, że podobny wypadek może się powtórzyć i nawet dwa lata po zdarzeniu, korzystał wyłącznie z komunikacji publicznej.

Uzyskanie odszkodowania za złamania doznane w wypadku

Mężczyzna dopiero po prawie 3 latach od zdarzenia dowiedział się, że ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. O pomoc zgłosił się do poleconej przez znajomego kancelarii odszkodowawczej. Zebrał dokumentację i dostarczył ja do kancelarii a radcy zajęli się roszczeniem odszkodowawczym. W pierwszej decyzji poszkodowany otrzymał 9000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz 1500 złotych tytułem pozostałych roszczeń takich hak opieka osób drugich i leczenie. Po odwołaniu kwota zadośćuczynienia wzrosła do 18000 złotych. Ponieważ mężczyzna w momencie ubiegania się o odszkodowanie był już w pełni sprawny, a rokowania lekarzy dobre – nie było podstaw do kolejnych roszczeń. Obecnie mężczyzna pracuje w tym samym miejscu co w dniu wypadku, czuje się dobrze i próbuje przełamać strach przed prowadzeniem samochodu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts