Odszukaj swój własny styl

Podążając za modą, warto jest czasami się zatrzymać i zapytać o swój własny styl. Dotyczy on nie tylko naszego wizerunku, ale także mieszkania. Oczywiście możemy pójść krok dalej i postawić pytanie o styl życia. Wkrótce okaże się, że wszystkie sfery naszego istnienia splatają się ze sobą, a my nadajemy im charakter.

Odważna czy romantyczna

Nie tylko osoba może taka być, ale także nasza osobista przestrzeń. We wnętrzu klasycznym panuje tradycyjnie pojmowane piękno. Odnosi się ono do przeszłości. Znajdziemy tutaj meble bardzo klasyczne. Przywołujące dystyngowane wnętrza dziewiętnastowiecznych pałaców czy dworów. Skórzane sofy czy fotele wprowadzają do wnętrz elegancję na najwyższym poziomie. Do tego drewniane dodatki. Witryny eksponujące zbiory biblioteczne i pamiątki.
 
Meble, które mają bardzo nowoczesny, wręcz awangardowy, charakter. Narożniki i fotele, których podstawę stanowi prosta konstrukcja. Minimalistyczne rozwiązania i kontrastowe zestawienia barwne. Designerskie dodatki i odważny kolor, a do tego idealny materiał. Tapicerowany fotel sprawiający futurystyczne wrażenie. Stanie się on ozdobą i wyróżnieniem całego pomieszczenia. Aluminium, szkło i elementy dekoracyjne nawiązujące do sztuki współczesnej. Prosta grafika ozdobi taki pokój lepiej niż okazały bukiet kwiatów w porcelanowym wazonie.
 

Nie narzucaj stylu, ale pomóż odkrywać

Kiedy mieszkanie nie jest naszym prywatnym królestwem, ale rodzinną demokracją, niech każdy znajdzie pokój czy choćby kąt dla siebie. Niech twoja sypialnia będzie w stu procentach twoja. Ale w kuchni niech zapanuje faktyczna demokracja. Niech każdy z domowników wniesie do niej coś od siebie, nawet jeśli zburzy to pierwotną perfekcję stylizacji. Jeśli mamy w domu duże dzieci, niech to one same wybiorą meble młodzieżowe do swojego pokoju. Nie narzucajmy im naszego gustu.
 


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts