Odzież stosowana po zabiegu liposukcji

Szacuje się, że każdego roku na świecie przeprowadzanych jest ponad milion zabiegów liposukcji potocznie zwanych odsysaniem tłuszczu. Jej efekty zależą w dużej mierze od dbałości o ciało po wykonaniu operacji. Zabieg polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest jej zbyt dużo. Najczęściej operowany jest brzuch i pośladki, ale często odsysanie tłuszczu wykonuje się także na udach, biodrach oraz ramionach.

Postępowanie pooperacyjne

W celu zapewnienia optymalnych efektów przeprowadzonej pacjent powinien w sposób szczególny dbać o swoje ciało. Rekonwalescencja po zabiegu trwa z reguły od 5 do 8 tygodni. W tym okresie powinien unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, a także wykonywania gwałtownych ruchów. Wskazane natomiast jest poddawanie się specjalistycznym masażom, jak również noszenie ubrania przeznaczonego dla pacjentów po operacji odsysania tłuszczu, czyli ubrania uciskowego.

Efekty noszenia ubrania uciskowego

Odzież po liposukcji pomaga zapobiegać obrzękom siniakom oraz krwiakom, jakie mogą tworzyć się w pierwszych tygodniach po operacji. Stosowanie dodatkowego ucisku umożliwia także przywrócenie prawidłowej cyrkulacji płynów w organizmie. Badania wykazują, że stosowanie uciskowej odzieży po liposukcji zmniejsza odczuwany przez pacjenta ból. Specjalne ubranie ma także za zadanie modelować sylwetkę pacjenta, ponieważ pomaga zapobiegać powstawaniu tak zwanej luźnej skóry, która często tworzy się po usunięciu większej ilości tkanki tłuszczowej. Ucisk, jaki wywiera odzież uciskowa stymuluje proces odnawiania się uszkodzonej podczas zabiegu tkanki łącznej, a tym samym poprawia jakość skóry pacjenta – dzięki temu niemu jest bardziej napięta i szybciej staje się na powrót jędrna. Ponadto specjalne ubrania przyczyniają się także do szybszego gojenia się ran pooperacyjnych, co skraca czas powrotu do sprawności fizycznej po zabiegu.

Zmniejszenie ryzyka powikłań

Największą zaletą odzieży po liposukcji jest fakt, iż jej stosowanie znacznie mniejsza ryzyko wystąpienia powikłań zakrzepowych i zatorowych. Powikłania takie mogą pojawi się po niemal każdym zabiegu chirurgicznym. Ucisk materiału w miejscach poddanych zabiegowi usunięcia tkanki tłuszczowej minimalizuje ryzyko wytworzenia się zakrzepów w żyłach i tętnicach.

Zastosowanie odzieży po liposukcji

Odzież uciskowa powinna zostać założona przez pacjenta bezpośrednio po przeprowadzonej operacji usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zaleca się ją nosić przez przez dwa tygodnie od zabiegu. Obecnie odzież po liposukcji zaprojektowana jest w taki sposób, by osoba, która ją nosi mogła czuć się w niej w pełni komfortowo swobodnie. Materiały użyte do jej produkcji pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo ubrania uciskowe przybierają coraz bardziej estetyczny design.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe