Odżywianie włosów – co stosować?

Każdego dnia nasze włosy narażone są na działanie negatywnych czynników środowiska: pył, zanieczyszczenia, smog, trujące substancje chemiczne i wiele więcej. Brak odpowiedniej ochrony i pielęgnacji sprawia, że z czasem włosy staną się matowe, zniszczone, pozbawione blasku i elastyczności. Jak zapobiec tej sytuacji?
Konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów – pozwolą one nie tylko ochronić je przed działaniem szkodliwych substancji, ale też na powrót nadać im blasku. Pośród wielu kosmetyków dostępnych w polskich drogeriach warto wybierać te, posiadające naturalne ekstrakty z roślin, wyciągi z ziół. Naturalne składniki niebagatelnie wpływają na nasze włosy oraz skórę głowy – ich regularne stosowanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.
Unikajmy produktów, w których składzie znajdziemy glicerynę, alkohol, SLS, parabeny.

Jakie kosmetyki najlepsze?

Podstawą pielęgnacji jest regularne mycie głowy delikatnymi szamponami. Częstotliwość mycia powinniśmy dobrać samodzielnie. Poza szamponami zaleca się stosowanie odżywek, których zadaniem jest nadanie sprężystości oraz ułatwienie rozczesywania. Wiele pań preferuje maski na włosy – to artykuły fryzjerskie zaliczane do profesjonalnych kosmetyków, silnie odbudowujących i odżywiających.


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://northtexaswish.org/czym-jest-i-kto-musi-zaplacic-podatek-od-kupna-samochodu-pcc/ http://mundopediu.com/upowaznienie-do-ubezpieczenia-samochodu-kto-moze-je-dostac/ artexint.com.pl