Okna plastikowe – w czym tkwi ich siła?

Jakiś czas temu mogliśmy zaobserwować masowe wymiany starych, drewnianych okien na modele o nowoczesnych, plastikowych ramach. Mimo tego, że moda na okna drewniane w ostatnich latach powróciła i przeżywa prawdziwy rozkwit, coraz wyraźniej zaznaczając swą obecność na polskim rynku, to pozycja plastikowych modeli wydaje się wciąż być niezachwiana. Jakie są największe walory okien z plastiku?

Sprawdzone rozwiązanie

Okna plastikowe są przede wszystkim stosunkowo tanie. Za okna z tworzywa sztucznego zapłacimy średnio o 10 – 15%  mniej, niż za te z drewna (szlachetne gatunki wiążą się z jeszcze większą rozbieżnością kosztów). Okna plastikowe, w przeciwieństwie do drewnianych, nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy przetrzeć je raz na jakiś czas szmatką nawilżoną delikatnym detergentem, aby zachowały ładny, estetyczny wygląd. Tworzywo sztuczne świetnie sprawdzi się na terenach, gdzie panuje duża, permanentna wilgotność powietrza – ich powłoka jest odporna na niszczenie i wpływ wilgoci oraz czynników chemicznych. Właściwości termoizolacyjne i wygłuszające modeli drewnianych i plastikowych są bardzo zbliżone.

A może jednak drewno…?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zdecydować się na okna drewniane czy plastikowe, warto dokładnie poznać walory obu opcji. Jeśli szukasz uniwersalnego i tańszego rozwiązania, zdecydowanie przypadną Ci do gustu ramy z plastiku. Natomiast każdy miłośnik nieszablonowej estetyki i nowoczesnego designu powinien bliżej zapoznać się parametrami okien drewnianych. Bardzo często najlepszą opcję wskażą nam fachowcy, którzy dobiorą rodzaj tworzywa do specyfiki Twojego wnętrza i ulokowania domu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe