Okno na świat

Każde pomieszczenie naszego domu powinno być urządzone w taki sposób, aby wszyscy domownicy czuli się w nim dobrze. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa odpowiednia ilość światła wpadającego do naszego wnętrza, oświetlenia sztucznego oraz prawidłowe rozmieszczenie okien. Przeznaczenie pomieszczenia oraz czynności jakie w nim wykonujemy mają wpływ na to ile światła powinno do niego wpadać.

Salon, pracownia

Jest to pomieszczenie, w którym światło powinno najdłużej się utrzymywać. Warto więc urządzić je na południowej lub zachodniej części domu. Jeśli zapewnimy oświetlenie z kilku stron, w pokoju zyskamy odpowiednie oświetlenie o każdej porze dnia.

Sypialnia

W tym pomieszczeniu najlepszą opcją będzie umieszczenie okna od wschodniej strony. Promienie słoneczne o poranku poprawią nasze samopoczucie i dodadzą energii do dalszego działania. Sypialnia to miejsce przeznaczone głównie do spania oraz odpoczynku, duża ilość światła jest więc tutaj zbędna.

Kuchnia

W kuchni nadmiar słońca jest niemile widziany, szczególnie w upalne wakacyjne dni. To pomieszczenie warto więc umieścić od strony północnej lub wschodniej.
Pamiętajmy także, że aby zapewnić odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu należy odpowiednio dobrać proporcje okien. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem okien skorzystajcie z oferty okna-internorm.pl


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

ogród dywan ogrzewacz tarasowy tarasowy parasol pokrowiec