Oryginalny pokój dzienny

Każdy bez zająknięcia potrafi wymienić sprzęty, które muszą znaleźć się w kuchni czy łazience. Trochę trudniej jest jednak określić, co musimy umieścić w pokoju dziennym. Nie ma tu już standardowej listy wyposażenia, każdy dostosowuje je więc do swojego własnego gustu i potrzeb. Mimo to często można odnieść wrażenie, że większość pokoi dziennych wygląda tak samo. Duża kanapa, telewizor naprzeciwko niej, stolik kawowy, kredens. Jak możemy wyłamać się z tego schematu i urządzić pokój dzienny w oryginalny sposób?

Jednolity styl

Dobrym pomysłem na stworzenie ciekawego, pięknego pokoju jest ustalenie jednolitego stylu, w którym będzie on urządzony. W tym celu warto znaleźć konkretny motyw przewodni, który będzie nas inspirował w procesie dobierania kolorów, mebli i sprzętów. Obecnie bardzo modny jest na przykład motyw botaniczny. Roślinne ozdoby, dużo zieleni w pomieszczeniu i skojarzenia z naturą – jeśli taki styl jest nam bliski, może być świetną inspiracją do urządzania wnętrz. Jak odnaleźć taki styl, który będzie nam odpowiadał? Internet jest istną kopalnią inspiracji w tym zakresie. Warto go poprzeglądać w celu obejrzenia różnych stylów. Intuicja podpowie nam, w jakim wnętrzu będziemy czuć się najbardziej komfortowo.

Oryginalny element

Być może chcemy coś zmienić w swoim pokoju dziennym, ale z różnych powodów praktycznych czy finansowych nie dokonujemy rewolucji. Wówczas warto postawić na jakiś jeden mocny element, który całkowicie odmieni wygląd pokoju.
Świetnie w tej roli sprawdzają się fotele jajo. Mają oryginalny kształt i są dostępne w bardzo wielu kolorach, również żywych czy nietypowych. Do zalet foteli jajo należy również to, że są wyjątkowo wygodne. Wstawiając do swojego salonu taki element nie tylko poprawiamy jego estetykę, ale również sprawiamy sobie praktyczne wygodne siedzenie.

Zamiast telewizora

W wielu standardowych pokojach dziennych honorowe miejsce zajmuje wielki telewizor. Coraz więcej badań nad relacjami udowadnia jednak, że wspólne oglądanie telewizji wcale nie zbliża do siebie rodziny. Nie w każdym domu musi się zatem znajdować wielki odbiornik. Ponadto, zastąpienie go czymś sprawi, że pokój zyska oryginalny charakter.
Co może więc stać naprzeciwko kanapy i foteli? Miłośnicy literatury mogą postawić tam wielki regał z książkami. Ciekawym pomysłem, który jest również bardzo praktyczny jest kominek. Miło popatrzeć w ogień w zimowe wieczory, a przy tym zyskujemy dość ekonomiczny sposób na ogrzanie domu.
Fotele jajo i sofa mogą również stać skierowane na akwarium z rybami, krewetkami lub holenderskie, czyli zawierające wyłącznie rośliny. Podglądanie podwodnego świata niesamowicie uspokaja i relaksuje. Oczywiście, o jego mieszkańców, jak o każde żywe stworzenia należy dbać – podawać pokarm, czyścić zbiornik. Wówczas nie tylko rybki będą szczęśliwe, ale również zyskamy wspaniałą ozdobę naszego pokoju dziennego.
Charakter salonu możemy zatem zmienić na wiele sposobów, za pomocą zastąpienia czymś telewizora, wstawienia foteli jajo czy umeblowania w jednolitym stylu.
Pomysłów na urzadzenie pokoju szukaj na https://designtown.pl/pl/c/Fotele/89


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

rolety zadaszenia tarasu ogród lampa parasole ogrodowe oświetlenie led