Oświetlenie w domu

Oświetlenie w domu jest bardzo ważnym elementem, o którym nie można zapominać w czasie aranżacji całości. Należy pamiętać, jakie jest rozmieszczenie okien i układ pomieszczeń, i na tej podstawie sporządzić plan oświetlenia.

Oświetlenie w kuchni

Aby łatwo zaprojektować oświetlenie w kuchni, powinniśmy podzielić pomieszczenie na strefy, dzięki temu możemy rozplanować punkty światła o różnych funkcjach i kuchnia stanie się dobrze oświetlonym pomieszczeniem. W kuchni powinno znajdować się oświetlenie centralne (stylowe lampy wiszące nad stołem), oświetlenie dodatkowe i ewentualnie oświetlenie dekoracyjne. Stylowe lampy w tym wypadku mogą też zostać zastąpione przez parę punktów świetlnych (na przykład lampy ledowe czy halogenowe). W kuchni warto także poza estetycznymi lampami zainstalować znajdujące się pod szafkami oświetlenie, które usprawni prace kuchenne w przestrzeni roboczej.

Lampy ogrodowe retro

Ogród jest miejscem, w którym można stworzyć bardzo ciekawe projekty oświetleniowe. Lampy, które są w stylu retro świetnie pasują do takich elementów jak oczko wodne, kamienna ścieżka, starodawne dekoracje służące jako wielkie donice. Lampy ogrodowe retro dodadzą uroku całości i oświetlą drogą do kluczowych punktów ogrodu. Warto też, aby znajdowały się w nim choćby kamienne latarenki czy ciekawe cebrzyki, które znaleźć można na lokalnych targach staroci. Stylizowane na stare przedmioty takie jak stolik do porannej kawy i krzesła z mosiężnymi oparciami z kwiatowym wzorem (oraz rozetami czy kulkami) też świetnie się tutaj sprawdzą. Również małe punkty światła poustawiane na przykład wzdłuż dróżki będą się pięknie prezentować nocną porą.

Kinkiety stylowe – zastosowanie

Kinkiety nie stanowią głównego źródła światła, nie mogą więc być one jedynym źródłem światła w pomieszczeniu, mają jedynie funkcję doświetlającą. Kinkiety stylowe dobrze sprawdzają się jako światło podkreślające inne elementy, na przykład ciekawy obraz czy fakturę ściany. Przydatne mogą być w korytarzu (szczególnie wąskim), w garderobie czy po bokach lustra w łazience. Lampy ścienne mogą same w sobie być stylowym dodatkiem do wnętrza, jeśli zbudowano je z ciekawego materiału, na przykład ceramiki pokrytej interesującym wzorem.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

promiennik na gaz oświetlenie led parasole ogrodowe ogród lampa