Parasol ogrodowy przeciwdeszczowy – co proponują producenci?

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskakują nas nie tylko nowoczesnym, estetycznym wyglądem, ale i doskonałymi parametrami technicznymi. Wybierając jeden z nich możemy być pewni, że chwile spędzone na świeżym powietrzu będą niezapomniane. Warto wiedzieć, że parasol taki ochroni nas nie tylko przed słońcem, ale również przed niezapowiedzianym deszczem. Jak to możliwe?

Parasol tworzony zgodnie z oczekiwaniami

Osoby poszukujące parasoli ogrodowych przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd i estetykę tego produktu. Wygląd jest ważny, szczególnie kiedy zależy nam na pięknym otoczeniu wokół nas. Tym, co powinno najbardziej leżeć nam na sercu są materiały. Parasole w ogrodach i na tarasach narażone będą na częste zmiany pogody, wnikanie kurzu, silne promieniowanie UV. Wybór materiałów jest istotny, aby taki produkt mógł służyć nam przez wiele lat.

Aluminium i poliester

W przypadku nowoczesnych parasoli ich stelaże są tworzone z proszkowo malowanego aluminium. Rozwiązanie to pozwala na zabezpieczenie tworzywa przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, co sprawia, że możliwe jest jego rotowanie wokół własnej osi. Czasze parasoli wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych. Warstwa poliuretanu na nich sprawia, że stają się one odporne na promieniowanie UV, działanie wilgoci. Parasol przeciwdeszczowy ogrodowy pozwoli nam cieszyć się bliskością przyrody bez względu na warunki dookoła – schronimy się pod nim przed silnym słońcem, jak i promieniowaniem słonecznym.

Czasze parasoli ogrodowych, w zależności od modelu, mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, co pozwoli na lepsze dopasowanie kąta padania cienia.

Parasol powinien być ustawiony na dopasowanej podstawie. Najczęstszym wyborem są klasyczne podstawy ogrodowe lub też podstawy do wkopania w ziemię.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts