Piękne łóżka drewniane, które odmienią wygląd naszej sypialni

Jakie łóżko sprawi, że jednocześnie podniesiemy estetykę sypialni, jak również zapewnimy sobie wygodny i komfortowy sen? Wybór łóżek w polskich sklepach meblowych jest olbrzymi – przed zakupami warto sprawdzić zarówno materiały, jak i dodatki, które zaproponują nam producenci. Jakie łóżka warto brać pod uwagę? Co warto wiedzieć o meblach z litego drewna i z desek meblowych?

 

Najpopularniejsze tworzywa w stolarce

Do niedawna w sklepach meblowych mogliśmy kupić jedynie meble wykonane z desek meblowych. Takie meble odznaczały się przede wszystkim niskimi cenami, ale i niestety – niską jakością. Meble z desek drewnianych bardzo szybko koślawiły się, pękały, łamały. Wymagało to napraw lub też po prostu wymiany mebli. Alternatywą okazały się piękne meble z litego drewna – tworzywo to zaskakuje nie tylko eleganckim wyglądem, ale również wysokimi parametrami technicznymi.

 

Skąd pozyskiwane jest lite drewno?

W Polsce lite drewno pochodzi z takich gatunków jak sosny, dębi i buki – dzięki temu możliwe jest zagwarantowanie klientom szerokiego wachlarza kolorystycznego. Możliwe jest również zamówienie mebla z drewna egzotycznego, jednak jest to znacznie droższa opcja i konieczne będzie dłuższe czekanie. Drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, musi być starannie selekcjonowane oraz wysuszone – w tym celu jest transportowane do magazynów. Wysuszone drewno to gwarancja, że wewnątrz nie pojawi się pleśń.

 

Gdzie kupować meble drewniane?

Meble z drewna warto kupować wprost u producentów – jednym z nich jest notodo.pl. Producent zaoferuje nam szeroki wybór łóżek o różnorodnych wymiarach, modele wyposażone w wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych, szuflady wysuwane z ramy łóżka, komody, szafy drewniane, toaletki i niewielki szafki nocne.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts