Piękny dom na święta

Choinka, kolędy niosące się w tle, tradycyjne potrawy, które jemy tylko raz w roku i obecność najbliższych, z którymi dzielimy się opłatkiem – bez tych elementów Boże Narodzenie byłoby tylko zwykłą, mało znaczącą datą w kalendarzu. Aby podkreślić wagę grudniowych świąt, warto szczególnie zadbać o swój dom. Udekorowanie ogrodu i wnętrza to najlepszy sposób, aby Boże Narodzenie zyskało ciepłą, radosną oprawę.

Choinka

Najważniejszym symbolem świąt jest choinka. Drzewko udekorowane bombkami, łańcuchami i lampkami powinno być wyeksponowane w centralnym miejscu salonu. Jakie choinki będą modne w nadchodzące Boże Narodzenie? Przede wszystkim eleganckie i naturalne! Do lamusa odchodzą sztuczne drzewka ubrane w różnokolorowe bombki z niepasujących do siebie kompletów, puszyste łańcuchy i cukierki. Charakter choinki w dużej mierze zależy od stylistyki, jaka panuje w domu. Idealnym dopełnieniem industrialnych wnętrz typu loft będą żywe, nieduże drzewka udekorowane minimalną liczbą ozdób w jednym kolorze. W tym przypadku najważniejszym elementem bożonarodzeniowego drzewka jest okazała donica, wykonana z betonu lub gliny. Skandynawska naturalność i prostota będzie doskonale współgrała z naturalnymi, pachnącymi świerkami, na których gałązkach zawisną drewniane zawieszki, lampki w formie świec i białe akcenty.

Ogród

Zza oceanu przywędrowała do nas moda na bogate zdobienie ogrodów i tarasów. Ogrodowe dekoracje świąteczne w postaci wielobarwnych iluminacji świetlnych, fantazyjnych, podświetlanych figur reniferów i sań świętego Mikołaja czy wielkich neonów życzących przechodniom „wesołych świąt” sprawiają, że polskie ulice przypominają roziskrzone nowojorskie przedmieścia. Jesień to najlepszy czas, aby wzbogacić swój ogród o wyposażenie na każdą okazję. We wrześniu i październiku  meble ogrodowe i dekoracje dedykowane zewnętrznym przestrzeniom można kupić w okazyjnych cenach.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule