Piękny uśmiech w zasięgu ręki

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że o zęby trzeba dbać. Pozostaje tylko pytanie, jak to robić, żeby cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem jak najdłużej.

Bez konsekwencji ani rusz

Właściwa higiena jamy ustnej wymaga od nas konsekwencji. Niestety, rusz co rusz różne badania pokazują, że spory odsetek dorosłych Polaków nie myje zębów codziennie. Wydawałoby się to nie do pomyślenia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ale dane dotyczące próchnicy wśród populacji zdają się te badania potwierdzać. A pomyśleć, że wystarczy myć zęby po każdym posiłku, stosować nitkę dentystyczną i używać płynu do płukania jamy ustnej, żeby zachować piękny i zdrowy uśmiech na dłużej.

Nie ignoruj nawet najmniejszych objawów bólowych

Nie wolno pod żadnym pozorem ignorować nawet najmniejszych objawów bólowych – czy to w obrębie samych zębów, czy całej jamy ustnej. Zaczerwienione dziąsła, bolesność uciskowa, dyskomfort oraz
Warto również pamiętać o tym, że ból zęba, który przechodzi sam z siebie, to niekoniecznie powód do radości. Co gorsza, może być objawem poważnych problemów, które wymagać będą późniejszej, czasem nawet wyjątkowo inwazyjnej, interwencji stomatologicznej.

Kontroluj się na zdrowie

Nie wszystkie problemy z naszymi zębami jesteśmy w stanie zdiagnozować samodzielnie. Niektóre mikrouszkodzenia i stany zapalne widać dopiero przy wykorzystaniu sprzętu dostępnego wyłącznie w gabinetach dentystycznych. Dlatego właśnie tak ważne są regularne wizyty kontrolne – dzięki nim problemy z zębami zostaną zdiagnozowane szybko, a co za tym idzie będą wymagały mniej inwazyjnych zabiegów. W końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć i nie inaczej jest w przypadku zdrowia naszej jamy ustnej.


Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

slnečníky na terasu záhradný slnečník https://autism-tr.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-element-ktory-nadaje-splendoru/