Poradnik kupującego: rodzaje tkanin pościelowych

Najpopularniejszą tkaniną pościelową od lat jest bawełna, zresztą nie bez przyczyny, bo to materiał naprawdę wyjątkowy. Ale zanim dokonasz zakupu, przyjrzyj się też innym, równie ciekawym opcjom.

Bawełna – uniwersalna siła naturalności

Bawełna to materiał naprawdę wyjątkowy, nie bez przyczyny to właśnie z niej szyta jest pościel licencyjna dla najmłodszych. Pościel z bawełny jest łatwa do utrzymania w czystości, trwała oraz wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Można ją prać w wysokich temperaturach, co sprawia, że świetnie nadaje się dla alergików. Czy ma jakieś wady? Właściwie to tylko jedną: trzeba ją prasować.

Flanela – idealna dla ciepłolubnych miłośników miękkości

Pościel flanelowa to idealny wybór na chłodne noce, bo nawet najmroźniejsza zima jej niestraszna. To pościel miękka w dotyku i ciepła, która oferuje wyjątkowy komfort snu. Flanelę bardzo często wykorzystuje się do szycia pościeli dla dzieci, ale sprawdzi się także w sypialni dorosłych miłośników ciepła i miękkich tkanin.

Kora – wybór przeciwników prasowania

Pościel z kory to idealny wybór dla wszystkich osób, które niespecjalnie lubią się z żelazkiem. Ale jej zalety nie kończą się na tym, że nie trzeba jej prasować. Pościel z kory łatwo utrzymać w czystości, jest także dość przyjemna w dotyku, chociaż dla niektórych może wydawać się zbyt chropowata. Nie wszystkim odpowiada też charakterystyczne marszczenie kory.

Satyna – efektowna i wyjątkowa

Satyna to wybór pasjonatów elegancji i dobrego smaku, a sama pościel satynowa cieszy się coraz większą popularnością. Jej lśniąca i śliska powierzchnia jest wyjątkowo estetyczna, ale nie każdemu będzie odpowiadać. Przeciwnicy satyny uważają, że jest zbyt zimna w dotyku i ma tendencję do przesuwania się w trakcie snu.


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule