Pozbądź się chaosu z przedpokoju

Przedpokój to niezaprzeczalna wizytówka każdego domu i mieszkania – to w końcu pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by wszystkie niepotrzebne przedmioty usunąć z zasięgu wzroku, a buty ukryć w funkcjonalnych szafkach.

Sposoby na porządek w butach – nie tylko szafki

Nie da się ukryć, że szafki na buty są najbardziej oczywistym wyborem, gdy myślimy o zrobieniu porządku w przedpokoju, ale rozwiązań jest trochę więcej. Świetnie poradzą sobie z tym zadaniem chociażby żebrowane stojaki i wieszaki na buty.
Jednak jeśli rzeczywiście chcemy usunąć buty z pola widzenia, musimy zamknąć je w szafkach. Ale uwaga, nie każda szafka rzeczywiście nadaje się do przechowywania obuwia, nawet jeśli producent twierdzi inaczej. Na co więc warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim szafka na buty nie powinna być przesadnie szczelna. Dlaczego? Cóż, wystarczy, że wyobrazisz sobie, co się stanie z twoimi mokrymi od jesienno-zimowej pluchy butami, gdy zamkniesz je w szczelnej szafce. Nic przyjemnego, prawda? Dlatego właśnie szafki na buty powinny mieć z tyłu (a najlepiej z boku, bo tył czasem zbyt ciasno przylega do ściany) otwory wentylacyjne, które umożliwią odpowiednią cyrkulację powietrza i sprawią, że wilgotne buty nie zatęchną.

Klucze pod kontrolą

Nie wiem, jak ty, ale sporo osób ma olbrzymi problem ze znalezieniem kluczy – zwłaszcza o poranku i zwłaszcza przed pierwszą kawą. Warto więc zadbać o to, by znajdowały się zawsze w tym samym miejscu. Możesz albo kupić wieszak na klucze, albo ustawić na którejś z szafek miskę, w której będziesz je przechowywać. Dzięki temu prostemu zabiegowi poranki naprawdę staną się spokojniejsze.

Znajdź miejsce na płaszcze i torebki

Kolejnym problemem wiążącym się z przedpokojem jest przechowywanie płaszczy i torebek. Te ostatnie często lądują na szafkach, co nie wygląda zbyt estetycznie i wprowadza nikomu niepotrzebny chaos. Wyznacz więc im ich własne miejsce – zainwestuj w wieszaki albo szafy, w których przygotowano miejsce na torebki. Przy okazji także płaszcze i inne okrycia wierzchnie również na tej inwestycji zyskają. A przedpokój cieszył będzie oko harmonią i porządkiem!


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://bayareapowerclub.com/szary-zestaw-ogrodowy-jakie-meble-wybrac/ bayareapowerclub.com záhradné slnečníky