Poznaj możliwości swojej wewnętrznej siły!

„Kim jestem?”, „Jakie mam plany i marzenia?”, „Jakie są moje poglądy na życie?” – to kluczowe dla naszej egzystencji pytania. Aby udzielić na nie odpowiedzi, trzeba jednak zajrzeć w głąb siebie oraz dokonać wnikliwej analizy swoich myśli, emocji, pragnień i możliwości. Odkryta wewnętrzna moc potrafi zaś skłonić człowieka do działania, nadać sens codzienności oraz przywrócić wiarę w lepsze jutro. Dlatego w czasach przytłaczającego szumu informacyjnego, nowoczesnych technologii i życia w biegu, dziedzina, jaką jest rozwój osobisty, ogromnie zyskuje na popularności.

Rozmowa z samym sobą i miejsce na nowe doświadczenia

Aby zrealizować swoje życiowe plany i marzenia, trzeba najpierw uwierzyć, że jest to realne. Następnie należy pozbyć się wzorców, za którymi usilnie podążamy, oraz niepożądanych sytuacji, które są w stanie nas skutecznie oddalać od celu. Można tego dokonać poprzez wgląd we własną duszę. Jak podaje artykuł na kreatywna.pl, chodzi o nawiązanie szczerego dialogu z samym sobą, ponieważ to my wiemy, co jest dla nas najlepsze. Musimy uświadomić sobie, że wszystko, co dzieje się w naszym życiu, wynika z własnych myśli i działań. W przypadku, gdy wciąż rozpamiętujemy przeszłość, analizując przeróżne sytuacje i zastanawiając się, dlaczego postąpiliśmy źle, stoimy w miejscu i nie pozostawiamy miejsca na nowe doświadczenia. Jeżeli jednak świadomie postanowimy podjąć decyzję o zmianie życia, nasza wewnętrzna siła pomoże nam podążać tą drogą.

Wyzbycie się ciągłego poczucia winy

Każdy człowiek, dzięki swoim wzorcom myślowym i uczuciom, przyczynia się do występowania zdarzeń w swoim życiu. Dobre oraz złe chwile są jedynie tego skutkiem. Myśli są twórcą uczuć, które kształtują człowieka. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy obwinianiem siebie a odpowiedzialnością. Jaka? Pierwsza postawa wiąże się z utratą sił, natomiast druga – z odzyskaniem ich. To odpowiedzialność daje człowiekowi siłę, która pozwala mu zrozumieć tajniki życia. Uważając się za wiecznie pokrzywdzonych, nieumiejętnie korzystamy z wewnętrznej siły, którą dysponujemy. Akceptując rolę odpowiedzialności, przestajemy obwiniać innych za przykre sytuacje, które zdarzają się w naszej codzienności. Niektórzy interpretują odpowiedzialność jako winę za różnego rodzaju choroby czy krzywdę innych. Takim osobom będzie bardzo trudno wpłynąć na poprawę swojego dotychczasowego życia, bowiem poczucie winy sprawia, że czujemy się gorsi. Wiele osób celowo umniejsza publicznie swoją wartość, ukazując kompleksy, aby zyskać zaprzeczenie tych słów od innych ludzi. Jest to zabieg celowy i w pełni świadomy.

Uwolnienie się od negatywnych uczuć

Każdy z nas w swoim życiu zetknął się z uczuciem gniewu. To jedna z najszczerszych emocji. Gdy nie uwalniamy jej z ciała, staje się ona przyczyną niemocy. Kiedy jesteśmy źli i stwierdzamy, że nie mamy prawa tego wyrażać, zatrzymany w środku gniew powoduje urazy i depresję. Przydatną umiejętnością jest zatem kontrola tego uczucia. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z gniewem – a jednym z najefektywniejszych jest właśnie rozmowa z samym sobą. Warto głębiej zastanowić się nad tym, dlaczego czujemy złość. Dialog taki nie tylko pozwoli rozładować napięcia, ale także, poprzez żywy kontakt z własnymi emocjami – „odruchami ciała”, dowiedzieć się więcej o nas samych: o naszych pragnieniach, wyznaczanych granicach, obawach i poglądach. Pomoże również realnie ocenić, czy gniew jest adekwatny do obecnej sytuacji, a nawet czasem podrzuci narzędzia, które ułatwią poradzenie sobie z tego typu emocjami.
Dowiedz się też: Joga – dlaczego warto?
Wewnętrzna siła to inaczej po prostu zdolność człowieka do walki trudnościami, napotykanymi na przestrzeni naszej egzystencji. Jesteśmy w stanie kontrolować tę moc i nadawać jej właściwy kierunek. Czasem jednak, aby to osiągnąć, musimy ograniczyć nasze uzależnienia materialne, egoizm i tendencje do życia w biegu oraz rywalizacji. Jednocześnie, powinniśmy skupić się na funkcjonowaniu zgodnie z naturą i konstruktywnym myśleniu, pozwalającym uwolnić, a zarazem złagodzić negatywne emocje.
Źródło: www.infoss.pl


Article Tags:
· · · · · ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

artexint.com.pl http://mundopediu.com/upowaznienie-do-ubezpieczenia-samochodu-kto-moze-je-dostac/ https://2006badukleague.com/altana-z-kuchnia-letnia-stworz-przydomowa-jadalnie/