Problem z nudną ścianą?

Nie wiesz, jak ożywić nudną ścianę w swoim domu? Bez obaw, mamy dla ciebie pięć pomysłów, które na zawsze rozwiążą ten problem.

Postaw na kwiatki

A właściwie to powieś. Zaszalej trochę z montowanymi na ścianach doniczkami i przeproś się z roślinami i kwiatkami, nawet jeśli uważasz się za osobę, która nie ma do nich ręki. Efekt naprawdę potrafi być zniewalający! A co ważniejsze, od razu odetchniesz pełną piersią.

Dla wytrawnych łowców

Wciąż jednym z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych są poroża. Od razu zastrzegamy – nie, nie mamy na myśli jelenich główek rodem z polowań. Weganie i ekoaktywiści mogą odetchnąć z ulgą. Jelenie poroża mogą przyjmować mniej krwawe formy – wycinanek albo abstrakcyjnych kompozycji wykonywanych chociażby z płyty MDF. Takie ozdoby na ściany nadal są trendy, wystarczy tylko rzucić okiem na Pinteresta.

Odważ się na kolor

Biała ściana nie ma w sobie nic złego. Nawet ją lubimy – zwłaszcza w wersji inspirowanej designem rodem ze Skandynawii. Ale od czasu do czasu warto zaszaleć i postawić na kontrasty kolorystyczne.

Casablanca, Fellini, Moulin Rouge

Czyli plakaty! Zaproś do swojego wnętrza swoje inspiracje – czy to w wersji kultury wysokiej, czy w wersji bardziej pop, i powieś je z dumą na ścianie.

Półki, półeczki i mini-regaliki

To propozycja dla wszystkich książkoholików i książkofilów, którzy nie mają gdzie trzymać swoich skarbów (a na pewno nie mają, wiemy coś o tym i nawet nie staramy się z tym stanem rzeczy walczyć). Wykorzystajcie ściany i powieście na nich przynajmniej półek. Będą z tego same plusy – ściana nie będzie wydawać się taka pusta, a i miejsca na najnowsze tytuły przybędzie.


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts