Profesjonane prace w betonie.

Beton to materiał, z którym bardzo często spotykamy się w budynkach użyteczności publicznej, na placach i w parkach, a także we własnych domach i mieszkaniach. Najczęściej beton wykorzystywany jest jako element usztywniający i zabezpieczający całą konstrukcję. Taką rolę pełni beton wylewany na fundamenty lub schody.

Często betonowe słupy lub konstrukcje podtrzymują stropy, mosty i różnego typu budowle. Wykorzystuje się tu przede wszystkim ogromną wytrzymałość tego materiału, który nie tylko jest odporny na warunki atmosferyczne, ale także i na uszkodzenia mechaniczne.

Jak wiercić otwory w betonie?

O tym, jak trudno jest pracować w betonie przekonał się z pewnością każdy, kto miał okazję wykonywać różnego rodzaju odwierty w betonie. Nawet w domowych warunkach czasem przychodzi nam zmierzyć się z tym materiałem. Mieszkańcy bloków z czasów PRL-u chcąc powiesić coś na ścianie szybko przekonywali się, że wiercenie otworów w zbrojonym betonie, jaki był podstawą tzw. wielkiej płyty nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Wprost przeciwnie – zarówno wiercenie, jak i kucie betonu wymaga bardzo dużej siły i profesjonalnych, często dość kosztownych narzędzi.
Aby wywiercić niewielkie otwory w betonie potrzebujemy bardzo mocnej wieratrki, najlepiej tzw. młotowiertarki lub młota udarowego wyposażonego w specjalne, widiowe lub diamentowe wiertła. Nawet i przy takim sprzęcie jednak czeka nas trudna przeprawa – wiercenie otworów w betonie to spory wysiłek. W takiej sytuacji z pewnością warto zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną, dysponującą odpowiednim doświadczeniem i sprzętem.

Precyzyjne odwierty w betonie o dużej średnicy otworów.

Jeżeli jednak zależy nam na wywierceniu dość dużych otworów, nie pozostaje nam nic innego, jak zgłosić się do firmy dysponującej specjalnym, przystosowanym do tego typu prac, sprzętem. Aby wywiercić w betonie otwór o średnicy od 60 cm do nawet 3 metrów wykorzystuje się specjalną linę diamentową, którą wycina się de facto w betonie otwór o wymaganej średnicy i głębokości.

Prace rozbiórkowe – jak zburzyć betonową ścianę?

Do prac rozbiórkowych wykorzystuje się z kolei najczęściej ciężkie młoty udarowe, dzięki którym kucie betonu (nawet zbrojonego) przebiega stosunkowo szybko i sprawnie. W szczególnych zastosowaniach, można również wykorzystać zdalnie sterowane roboty przeznaczone do tego typu wyburzeń.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts