Przeprowadzka – zrób to z głową!

Szacuje się, że w ciągu całego życia Polacy przeprowadzają się średnio 2-3 razy. Przeprowadzki, zaraz po śmierci osób bliskich i utracie pracy uważane są również za jedne z najbardziej stresujących momentów naszego życia. Przeprowadzka wymaga od nas odpowiedniego planowania oraz organizacji czasu. Jak zaplanować przeprowadzkę, aby przebiegła ona bezproblemowo i w miarę szybko? Oto kilka ważnych wskazówek!

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad naszym dobytkiem – przeprowadzka to dobra okazja do tego, aby pozbyć się rzeczy starych, niepotrzebnych, zepsutych. Zazwyczaj mamy tendencje do przechowywania dużej ilości rzeczy i trudności do rozstawania się z przedmiotami. Podczas przeprowadzki odczujemy fizycznie ciężar wszelkich przedmiotów przechowywanych od lat – spójrzmy więc na nie krytycznym okiem.

Przygotuj kartony i odpowiednie zabezpieczenia na swój dobytek

Drugim ważnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej ilości pudeł kartonowych, folii bąbelkowej. Pudła kartonowe znajdziemy w dużych sklepach spożywczych – wystarczy podpytać o nie przy kasach. Niestety, nie zawsze mamy pewność, że używane wcześniej kartony będą szczelne i solidne. Jeśli pragniemy posiadać trwałe i nowe kartony znajdziemy je w topowych firmach oferujących opakowania. Wybór w nich jest olbrzymi – od niewielkich po duże pudełka, idealne do przeprowadzek.
Istotne okażą się także folie bąbelkowe. Takie przedmioty jak telewizory, komputer, szklana zastawa – wszystko to narażone jest na uszkodzenia podczas transportu. Ich wcześniejsze owinięcie folią bąbelkową z pewnością zminimalizuje ryzyko wyszczerbienia czy zepsucia przedmiotu.
Wiele osób zamiast folii bąbelkowej stosuje stare gazety – to także sprawdzona metoda ochrony mienia w czasie przeprowadzki.
Pudła do przeprowadzki i wiele innych znajdziesz na stronie induplo.pl.


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts