Przydatne funkcje w kasach fiskalnych

Trudno w jednym zdaniu wymienić wszystkie funkcjonalności, które są obecnie oferowane przez różne modele kas rejestrujących. Urządzenia tego typu już dawno przestały służyć wyłącznie do prowadzenia ewidencji oraz wystawiania paragonów fiskalnych. Dzisiejsze kasy zapewniają nie tylko rzetelne wykonywanie obowiązków, ale też automatyzację pracy.

Cyfryzacja danych z kasy

Na chwilę obecną polscy przedsiębiorcy sięgają po różnego rodzaju urządzenia rejestrujące. Wystarczy jednak krótka analiza rynku technologii sprzedaży, żeby dojść do wniosku, że zdecydowaną większość kas fiskalnych, które są aktualnie dostępne w dystrybucji, stanowią modele z elektroniczną kopią paragonów. I można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż jest to jedna z najważniejszych funkcjonalności, jaka występuje w dzisiejszych urządzeniach rejestrujących.
Czym w takim razie wyróżniają się kasy, które posiadają moduł elektronicznej kopii paragonów? Ich największym atutem jest to, że zapisują istotne dane firmowe w formie cyfrowej – na karcie pamięci (SD albo microSD). Dzięki temu podatnik nie musi przechowywać kopii paragonów na rolkach papieru termicznego. A warto pamiętać, że archiwizacja omawianych dokumentów jest jednym z obowiązków każdego przedsiębiorcy, który korzysta z kasy fiskalnej. Ponadto, gromadzenie danych w formie elektronicznej jest znacznie bezpieczniejsze, niż składowanie papierowych wydruków. Zdigitalizowane informacje nie są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, np. temperatury lub wilgoci. W rezultacie, nie trzeba się martwić o to, aby archiwizować je w sterylnych warunkach. Elektroniczną kopię paragonów można nawet w każdej chwili zapisać na innym nośniku, np. płycie DVD, albo po prostu na dysku twardym firmowego komputera.

Klawisze funkcyjne i szybki wydruk

Współcześnie producenci technologii sprzedaży dbają o to, aby dostarczać na rynek urządzenia o rozbudowanej funkcjonalności. Doskonałym tego przykładem są 2 rozwiązania, które występują praktycznie we wszystkich kasach rejestrujących. Po pierwsze, klawiatury z programowalnymi przyciskami. To właśnie dzięki skrótom klawiszowym można nie tylko prowadzić szybką sprzedaż popularnych elementów asortymentu, ale również wykorzystywać funkcje kasy fiskalnej, np. wykonywać raporty dobowe i miesięczne.
Po drugie, wydajne mechanizmy termiczne. Wiele urządzeń fiskalnych posiada obecnie zaawansowane technologie wydruku, które gwarantują zarówno dużą wytrzymałość na codzienną eksploatację, jak i łatwość obsługi. Wystarczy wspomnieć o tym, że w jednorolkowych modelach wymiana papieru termicznego zajmuje dosłownie chwilę. I co najważniejsze, takie rozwiązania posiadają nawet małe kasy rejestrujące.

Funkcjonalność urządzeń online

W najbliższym czasie należy się spodziewać tego, że w kasach fiskalnych pojawi się znacznie więcej funkcji, które wpłyną korzystnie na automatyzację pracy oraz ogólne możliwości technologii sprzedaży. W 2018 roku na rynku pojawią się bowiem urządzenia rejestrujące online. Modele te zaoferują m.in. realizowanie paragonów w formie papierowej oraz elektronicznej. Jakie jeszcze będą rezultaty wprowadzenia kas fiskalnych online?
Najważniejszą zmianą wydaje się współpraca tych urządzeń z centralnym repozytorium, które będzie nadzorowane przez Ministerstwo Finansów. Wspomniane rozwiązanie systemowe pozwoli na gromadzenie najważniejszych danych z kas fiskalnych, m.in. informacji dotyczących rejestrowania obrotu. Dodatkowo, cechą charakterystyczną każdego modelu online będzie ujednolicony protokół komunikacyjny, który zapewni połączenie z terminalem do kart płatniczych.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

kb-direct.pl https://bhtm.org/kupujesz-uzywany-samochod-sprawdz-jego-wyposazenie-po-vin/ http://tmfportal.org/funkcjonalny-naroznik-do-ogrodu/